9 iš 10 Susisiekimo ministerijos valdymo srities įmonių – teigiamas gerosios valdysenos indeksas, pelnyti apdovanojimai

Data

2019 11 26

Įvertinimas
0
00_ver-1.jpg

Šiandien Vilniuje surengtame 2018–2019 m. valstybės valdomų įmonių gerosios valdysenos indekso rezultatų pristatyme apdovanojimais įvertintos trys Susisiekimo ministerijos valdymo sričiai priskirtos valstybės valdomos įmonės – AB „Smiltynės perkėla“, AB „Lietuvos geležinkeliai“ ir VĮ „Oro navigacija“.

 

Pažymėtina, kad 9 iš 10 Susisiekimo ministerijos valdymo sričiai priskirtų valstybės valdomų įmonių (VVĮ) gerosios valdysenos indeksas yra teigiamas (A; A-; A+). Iš jų AB „Smiltynės perkėla“ pelnė aukščiausią (A+) įvertinimą ir buvo pripažinta valdysenos lydere vidutinių VVĮ kategorijoje.

 

Dar dviem susisiekimo sektoriaus įmonėms įteiktos specialios nominacijos: „Profesionaliausia valdyba“ – AB „Lietuvos geležinkeliai“ įmonių grupei ir „Antikorupcijos priemonių lyderis“ – VĮ „Oro navigacija“.

 

VVĮ gerosios valdysenos indeksas – vienas pagrindinių įrankių, kuriuo vertinama VVĮ valdymo kokybė. Šį indeksą kasmet sudaro ir pristato VšĮ „Stebėsenos ir prognozių agentūra“, atsižvelgdama į EBPO rekomendacijas, NASDAQ bendrovių valdymo kodeksą, Nuosavybės gairių, Skaidrumo gairių ir Atrankos gairių nuostatas bei kitus VVĮ veiklą reglamentuojančius dokumentus ir geriausias pasaulines korporatyvinio valdymo praktikas.