Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Baigta skirstyti 150 mln. eurų keliams

Data

2020 07 02

Įvertinimas
0
ministras.jpg

Susisiekimo ministro Jaroslav Narkevič įsakymais baigus skirstyti papildomai Vyriausybės skirtus 150 mln. eurų Lietuvos kelių infrastruktūrai gerinti, pristatytas visuomenei Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso (COVID-19) plano lėšų paskirstymas bei panaudojimas.

 

Vyriausybei skyrus papildomas lėšas šalies kelių remontui sulaukta savivaldybių ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos prašymų konkretiems kelių objektams finansuoti maždaug už 350 mln. eurų. Šiuos prašymus vertino specialioji komisija, sudaryta iš Susisiekimo ministerijos, Lietuvos savivaldybių asociacijos ir Vyriausybės kanceliarijos atstovų.

 

Lėšos kelių infrastruktūrai gerinti buvo skirstomos etapais:

  • I-uoju etapu paskirstyta 81 541,2 tūkst. eurų, iš jų 9 707,8 tūks. eurų atiteko Kelių direkcijai. Lėšos buvo skiriamos tiems kelių objektams, kurių rangos viešieji pirkimai baigti iki š.m. birželio 1 d.
  • II-uoju  etapu paskirstyta 47 313,2 tūkst. eurų, iš kurių 10 012,6 tūkst. skirti Kelių direkcijai. Lėšos buvo skiriamos tiems kelių objektams, kurių rangos viešieji pirkimai baigti iki š.m. liepos 1 d.
  • III-uoju etapu paskirstyta 21 145,4 tūkst. eurų iš kurių 16 389,8 tūkst. atiteko Kelių direkcijai. Lėšos buvo skiriamos kelių objektams, kuriems nebuvo skirtas finansavimas per I-ąjį ir II-ąjį etapus dėl nustatytų neatitikimų bei Kelių direkcijos kelių objektams.

Pasak Susisiekimo ministro J.Narkevič Ekonomikos skatinimo ir COVID-19 Plano lėšos keliams remontuoti bei žvyrkeliams asfaltuoti buvo skirtos 60-čiai šalies savivaldybių. Už bendrą 113 889,7 tūkst. eurų sumą iki 2020 metų lapkričio 30 d. planuojama suremontuoti 484 vietinės reikšmės kelių objektų. Į kelių infrastruktūros darbus įtraukti paprasti remonto darbai, žvyrkelių asfaltavimas, saugumo priemonių įrengimas, kelių vedančių į lankytinas vietoves ar darbo vietoves remontas, bei pasienio kelių taisymas.

 

Daugiau informacijos apie Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso (COVID-19) plano lėšų paskirstymą keliams rasite čia, taip pat lėšų paskirtymo savivaldybėms lentelėje.