Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


E. Masiulis: „Šiaurinė transporto ašis padės skatinti ekonomiką“

Data

2009 10 22

Įvertinimas
0

„Šiaurinė transporto ašis, jungianti Europos Sąjungą su Norvegija bei Rusija, Baltarusija ir kitais Rytų kaimynais, yra svarbus veiksnys skatinant ES ekonomiką, plečiant Europos ir Azijos prekybos ryšius“, – sakė ministras E. Masiulis.

Pasak ministro, Šiaurės ir Rytų Europos šalys turi būti pasirengę sudaryti sąlygas plėtojamiems Europos ir Azijos prekybiniams ryšiams bei didėjantiems krovinių srautams. „Sausumos transporto jungčių tarp abiejų žemynų plėtra turi ypatingą reikšmę Šiaurės ir Rytų Europai. Tai tapo akivaizdu ką tik Vilniuje įvykusiame pirmajame Azijos ir Europos transporto ministrų susitikime“, – sakė E. Masiulis.

Konferencijos metu ministras E. Masiulis kartu su kolegomis iš Europos Komisijos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Rusijos, Norvegijos, Švedijos, Danijos, Vokietijos, Lenkijos ir Baltarusijos pasirašė steigiamąjį Šiaurės matmens transporto ir logistikos partnerystės dokumentą.

Šiaurės matmens partnerystė – tai ES šalių, Norvegijos, Islandijos ir Rusijos bendradarbiavimas. Šiaurinė transporto ašis užtikrina ES transporto sąsajas su rytiniais ir šiauriniais kaimynais, Rytų–Vakarų kryptimi ji kerta ir Lietuvos teritoriją.

 

Dalia Perednienė

Komunikacijos skyriaus vyr. specialistė