Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


ES Baltijos jūros regiono šalys kartu tobulina regiono transporto sistemą

Data

2010 12 07

Įvertinimas
0
Konferencijoje dalyvauja ES Baltijos jūros regiono valstybių transporto sektoriaus atstovai, Europos Komisijos direktoratų atstovai, mokslininkai. Siekiant plėsti regioninį bendradarbiavimą, pakviesti ir Baltarusijos atstovai. Konferenciją kartu rengia Lietuvos Užsienio reikalų ir Susisiekimo ministerijos.
 
„Visų pirma, turime tarpusavyje derinti šalių vykdomą nacionalinę transporto politiką ir koordinuotai planuoti investicijas į transporto infrastruktūrą. Įgyvendinami stambūs transeuropinio transporto tinklo projektai pagerins susisiekimą regiono viduje ir išorės transporto jungtis. Mūsų regionas galės geriau aptarnauti tarptautinius krovinių srautus, bus lengviau pasiekiamas turistams“, – konferencijos atidaryme sakė susisiekimo viceministras Arūnas Štaras.
 
Viceministras taip pat pabrėžė būtinybę gerinti susisiekimą su kaimyninėmis šalimis, ieškoti efektyvių logistikos sprendimų, skatinti inovacijas. „Mūsų ekonomika labai priklauso nuo tarptautinės prekybos, todėl turime užtikrinti geras transporto jungtis su Rusija, Baltarusija ir Norvegija. Taip pat svarbu gerinti susisiekimą su Azijos šalimis“, – teigė A. Štaras.
 
Konferencijoje bus aptarta Baltijos jūros strategijos įgyvendinimo transporto srityje pažanga, regioninių transporto projektų įgyvendinimas, Transeuropinio transporto tinklo (TEN-T) peržiūra, „žaliųjų“ transporto koridorių plėtra. Bus apžvelgtos šiuo metu atliekamos studijos „Baltijos transporto apžvalga iki 2030 m.“ ataskaitos, pristatyta transporto srautų Baltijos jūros regione analizė, diskutuojama dėl Baltijos jūros regiono poreikių iki 2030 m. Konferencijos dalyviai pristatys savo regioninės politikos iniciatyvas transporto srityje.
 
Europos Taryba ES Baltijos jūros strategiją patvirtino 2009 m. Transporto srityje, kuri yra viena iš prioritetinių šios strategijos sričių, jos įgyvendinimą koordinuoja Lietuva ir Švedija. Regionui svarbius klausimus kartu sprendžia aštuonios ES šalys – Švedija, Suomija, Estija, Latvija, Lietuva, Lenkija, Vokietija ir Danija.