Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Europos ekonomikos kongrese Katovicuose – diskusijos apie šalis jungiančius „Rail Baltica“, „Via Baltica“ ir „Via Carpatia“ projektus

Data

2019 05 12

Įvertinimas
0
2777.jpg

Gegužės 13–14 d. susisiekimo ministras Rokas Masiulis dalyvaus Katovicuose (Lenkija) vyksiančiame XI Europos ekonomikos forume. Kartu su Lenkijos investicijų ir ekonominės plėtros ministru Jerzy Kwiecinski ir Latvijos transporto ministru Talis Linkaits ministras R. Masiulis dalyvaus diskusijoje tema „Investicijos į infrastruktūrą – nuo Baltijos iki Karpatų. Vidurio ir Pietų Europos šalių bendradarbiavimas“.

 

Forumo diskusijoje bus aptarti tarptautiniai projektai „Rail Baltica“, „Via Carpatia“ ir „Via Baltica“ – pažanga įgyvendinant šiuos projektus, su jais susiję šalių lūkesčiai ir prioritetai.

 

„Projektas „Rail Baltica – svarbiausias transporto infrastruktūros projektas Lietuvoje. Sėkmingai bendradarbiaujant Baltijos šalims, Suomijai ir Lenkijai, siekiame ambicingo tikslo, kad europinė geležinkelio linija veiktų jau 2026 m. Jau šiemet tikimės itin didelės pažangos, atveriant verslui krovinių vežimo galimybes jau nutiesta „Rail Baltica“ dalimi, esame pasirengę naujos geležinkelio linijos nuo Kauno iki valstybės sienos su Latvija tiesimui“, – sako ministras R. Masiulis.

 

Pasak ministro, diskusijoje taip pat numatoma aptarti visoms šiame projekte dalyvaujančioms šalims aktualų „Rail Baltica“ finansavimo po 2020 m. klausimą. „Europos Sąjungos fondų finansavimas yra esminė šio projekto įgyvendinimo sąlyga. Nesant pakankamų investicijų, mūsų regionas prarastų galimybę išnaudoti krovinių vežimo tarp Europos ir Azijos potencialą“, – teigia susisiekimo ministras.

 

Ministras R. Masiulis taip pat ketina išsakyti Lietuvos palaikymą „Via Carpatia“ projektui, kuris yra svarbus susisiekimui Šiaurės–Pietų kryptimi. Lietuvos teritorijoje „Via Carpatia“ tęsiasi transeuropinio tinklo magistralėmis, dalis jos sutampa su „Via Baltica“ – viena svarbiausių šalies tranzito arterijų.

 

Visiems minėtiems projektams šalys sieks užsitikrinti  naujos 2021–2027 m. finansinės perspektyvos ES investicijas, Europos infrastruktūros tinklų priemonės fondo (angl. CEF) paramą.