Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Europos ir Azijos transporto ministrų susitikime Lietuva ir Japonija pasirašo bendradarbiavimo memorandumą

Data

2019 12 10

Įvertinimas
1
IRO_830.jpg

Šiandien 5-ajame ASEM Transporto ministrų susitikime Budapešte (Vengrija) Europos ir Azijos ministrai  aptaria transporto sistemų skaitmeninimo, anglies dioksido išmetimų mažinimo klausimus, taip pat Europos ir Azijos šalių transporto tinklų tvarumo svarbą. Dvišaliame susitikime Lietuvos ir Japonijos transporto viceministrai pasirašo abiejų šalių bendradarbiavimo memorandumą.

 

ASEM transporto ministrams Lietuvos susisiekimo viceministras Gytis Mažeika pristatys šalies pasiekimus diegiant skaitmenines technologijas kelių transporto sektoriuje, pasirengimą 5G ryšio plėtrai, taip pat prioritetinius darbus geležinkelių transporto srityje – geležinkelio infrastruktūros jungčių tiesimą, geležinkelių transporto saugos ir sąveikumo gerinimą bei aplinkos apsaugos priemonių įgyvendinimą.

 

Dvišaliame susitikime su Japonijos žemės, infrastruktūros, transporto ir turizmo viceministru Wada Masamune viceministras G. Mažeika pristatė svarbiausius Lietuvos transporto infrastruktūros projektus – „Rail Baltica“ ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto plėtrą bei galimybes Japonijos verslo atstovams dalyvauti įgyvendinant šiuos projektus. Abiejų šalių viceministrai pasirašė Memorandumą dėl ketinimų bendradarbiauti transporto srityje.


„Svarbu plėsti Lietuvos ir Japonijos ryšius transporto ir logistikos srityje, kad jie taptų abiem šalims naudingu  bendradarbiavimu“, – sako susisiekimo viceministras G. Mažeika.

 

Lietuva ir Japonija memorandume patvirtina abipusį šalių siekį dalintis transporto srities žiniomis, patirtimi bei veiksmingų, efektyvių ir tvarių sprendimų transporto sektoriuje idėjomis. Numatoma plėsti bendradarbiavimą kelių, geležinkelių, jūros ir oro transporto srityse nacionaliniame, regioniniame ir vietiniame lygmenyse, įtraukiant verslo įmones ir universitetus. Šalys ketina stiprinti verslo ryšius ir skatinti verslo atstovus dalyvauti ir investuoti šalių transporto projektuose. Abiejų šalių mokslo ir tyrimų institucijos bus skatinamos keistis patirtimi transporto srityje.

 

Nuotraukos autorius - Zoltán Íro.