Įstatymo pataisos leis operatyviau įsitikinti Klaipėdos uosto terminalų saugumu

Data

2017 11 16

Įvertinimas
0
Terminalas_BEGA_1.JPG

Susisiekimo ministerija siekia sumažinti finansines ir laiko sąnaudas, kurias patiria VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos (Uosto direkcija) ir ministerijos darbuotojai, tikrindami uosto įrenginių (terminalų) atitiktį apsaugos reikalavimams ir išduodami dokumentus. Trečiadienį Vyriausybė pritarė su tuo susijusioms Klaipėdos valstybinio jūrų uosto įstatymo pataisoms, kurios dar bus teikiamos Seimui.

„Šio įstatymo pakeitimo esmė – operatyvesnės ir efektyvesnės Uosto direkcijos kasmet atliekamo uosto terminalų apsaugos patikrinimo procedūros. Tai reiškia, kad ir ateityje uosto įrenginiai turės būti tikrinami labai kruopščiai ir atsakingai, bet bus taupomos laiko sąnaudos. Įteisinus įstatymo pataisas, Uosto direkcija patikrinimo aktų dėl jų galiojimo pratęsimo nebeprivalės teikti ministerijai, juolab kad tai nesukuria jokios pridėtinės vertės, bet atima daug laiko“, – sako susisiekimo ministras Rokas Masiulis.

Nepaisant to, visa susijusi informacija Susisiekimo ministerijai bus žinoma. Ministerija ir toliau bus informuojama apie atliktus patikrinimus, surašytas išvadas ir kitus siūlymus, kuriuos parengs Uosto direkcija.

Pagal šiuo metu galiojančius teisės aktus, Uosto direkcija kiekvienais metais atlieka uosto įrenginio (terminalo) apsaugos patikrinimą, o jį atlikusi, nepriklausomai nuo to, ar patikrinimo išvada yra teigiama, ar neigiama, patikrinimo aktą pateikia Susisiekimo ministerijai. Jeigu šio patikrinimo akto išvada yra teigiama, susisiekimo ministras ar jo įgaliotas asmuo patvirtina uosto įrenginio (terminalo) atitikties akto galiojimą. Taip pat numatyta, kad Susisiekimo ministerija išduoda uosto įrenginių (terminalų) atitikties aktus, sustabdo ir panaikina jų galiojimą.

Seimui pritarus Susisiekimo ministerijos pateiktam Klaipėdos valstybinio jūrų uosto įstatymo pakeitimui, kiekvienais metais atliktų uostų įrenginių (terminalų) patikrinimo aktų, jei pastarųjų išvados teigiamos, galiojimą patvirtins Uosto direkcijos generalinis direktorius.

Priėmus minėtą įstatymo projektą, Uosto direkcijos generalinis direktorius turės patvirtinti Uosto įrenginio (terminalo) apsaugos patikrinimo akto formą. Be to, reikės keisti Vyriausybės 2004 m. sausio 28 d. nutarimo „Dėl Lietuvos Respublikos jūrų uostų, šių uostų infrastruktūros ir suprastruktūros įrenginių (terminalų) bei laivų apsaugos stiprinimo“ ir susisiekimo ministro 2012 m. gegužės 9 d. įsakymą „Dėl Lietuvos Respublikos jūrų uostų, šių uostų infrastruktūros ir suprastruktūros įrenginių (terminalų) apsaugos vertinimų, apsaugos planų tvirtinimo ir atitikties aktų išdavimo, galiojimo ir panaikinimo taisyklių patvirtinimo“.

Šiuos pakeitimus inicijuos Susisiekimo ministerija.