Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Lapkričio 21-ąją sužibo 263 žvakutės šiais metais žuvusiems keliuose

Data

2010 11 22

Įvertinimas
0
Lapkričio 21-ąją sužibo 263 žvakutės šiais metais žuvusiems keliuose
Lapkričio 21-ąją sužibo 263 žvakutės šiais metais žuvusiems keliuose
Susisiekimo ministras Eligijus Masiulis kreipėsi į Lietuvos katalikų bažnyčios hierarchus su prašymu  sekmadienį, lapkričio 21 d., aukoti mišias už žuvusius eismo įvykiuose.
 
Siekiant užkirsti kelią beprasmėms mirtims keliuose, ministro E. Masiulio nuomone, ypač svarbus Lietuvos katalikų bažnyčios ir jos ganytojų vaidmuo. Nuo 2009 m. daugelyje Lietuvos parapijų vykdomas projektas „Saugokim vieni kitus kelyje“, mišių ir susibūrimų metu dalijami atšvaitai, aiškinama jų nauda, platinamos knygelės apie eismo saugumą, vairuotojai skatinami neviršyti leistino greičio, prisisegti saugos diržus, laikytis kitų kelių eismo taisyklių.
 
„Statistikos duomenys rodo, kad žmonės jau tampa atsargesni keliuose tamsiu paros metu. Tačiau neabejoju, kad dar daugiau gyvybių būtų pavykę išsaugoti, jei tamsoje pėstieji nešiotų atšvaitus. Šiais metais jau išdalinome per 100 tūkst. atšvaitų. Jie buvo dovanojami pradinių klasių mokiniams, kaimiškųjų vietovių gyventojams“, – pažymėjo susisiekimo ministras E. Masiulis.
 
Žmonės nuolat kunigų, kelininkų, policijos pareigūnų raginami pasirūpinti savo gyvybe ir sveikata ir tamsiuoju paros metu nešioti atšvaitus,  šviesą atspindinčias liemenes ir ypač pasirūpinti, kad vaikai į gatvę ar kelią išeitų saugūs.
 
Šiais metais per 10 mėnesių eismo įvykiuose tamsiu paros metu žuvo 79 žmonės, iš jų daugiau kaip pusė – 42 buvo pėstieji. Vien spalio mėnesį žuvo 15 pėsčiųjų, iš kurių 9 žuvo tamsiuoju metu. Eismas tamsoje pavojingas ir dviratininkams: iš 20 šiemet žuvusių dviratininkų ketvirtadalis žuvo tamsiu paros metu.