Lietuva ir Baltarusija plės bendradarbiavimą tarptautiniuose transporto projektuose

Data

2010 12 09

Įvertinimas
0
Lietuva ir Baltarusija plės bendradarbiavimą tarptautiniuose transporto projektuose
Lietuva ir Baltarusija plės bendradarbiavimą tarptautiniuose transporto projektuose
Baltarusijos delegacijai pristatoma Rytų–Vakarų transporto koridoriaus plėtra ir šių metų birželį įsteigtos asociacijos „Rytų–Vakarų transporto koridorius“ veikla. Pabrėždama Baltarusijos dalyvavimo šioje asociacijoje reikšmę, Lietuva pakvies Baltarusijos valstybės institucijas, geležinkelių įmonę bei privačias transporto ir logistikos kompanijas tapti minėtos asociacijos nariais ir plėsti šalių bendradarbiavimą.
 
Rytoj didžiausias dėmesys bus skiriamas kitam tarptautinio bendradarbiavimo projektui – Šiaurės matmens partnerystei transporto ir logistikos srityse. Planuojama, kad Baltarusijos dalyvavimą šios partnerystės veikloje ministras I. Ščerbo oficialiai patvirtins pasirašydamas Šiaurės matmens partnerystės transporto ir logistikos srityse sekretoriato steigimo sutartį, kurią jau yra pasirašiusios Danija, Estija, Latvija, Lenkija, Lietuva, Norvegija, Rusija, Suomija, Švedija ir Vokietija bei Šiaurės investicijų bankas.
 
Minėtą sutartį numatoma pasirašyti rytoj, gruodžio 10 d., 9.30 val. Susisiekimo ministerijos Ministrų salėje.
 
Šiaurės matmuo – 1997 m. Europos Komisijos iškelta iniciatyva, kurios tikslas – akcentuoti Europos Sąjungos strateginius interesus Šiaurės Europoje ir sustiprinti Baltijos jūros regiono ir kaimyninių šalių bendradarbiavimą. Šiaurės matmuo apima ES šalis, Rusiją, Norvegiją ir Islandiją, o 2009 m. įkurtoje Šiaurės matmens partnerystėje transporto ir logistikos srityse dalyvauja ir Baltarusija.
 
Pažymėtina, kad 2010 m. Lietuva pirmininkauja Šiaurės matmens partnerystės priežiūros komitetui. Šiemet sukurtas nuolatinis šios partnerystės sekretoriatas ir pradėtas formuoti prioritetinių projektų sąrašas yra vieni iš svarbiausių Lietuvos pasiektų rezultatų. Kitais metais pirmininkavimą perims Rusija.
 
Baltarusijos delegacijos vizito metu bus aptariamas dvišalis Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimas transporto srityje. Svečiai pateiks išsamesnę informaciją apie Baltarusijoje keičiamus kelių mokesčius, taikomus užsienio keleivių ir krovinių vežėjams. Taip pat bus svarstomas Baltarusijos transporto inspekcijos pageidavimas naudotis ES skaitmeninių tachografų sistema „Tachonet“ išduodant tachografų vairuotojų korteles Baltarusijoje.