Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Lietuva ir Lenkija bendradarbiaus aviacinės bei jūrų paieškos ir gelbėjimo srityse

Data

2009 10 19

Įvertinimas
0

„Laiku suteikti pagalbą nelaimės sausumoje ar jūroje ištiktam žmogui yra gyvybiškai svarbu, tokie veiksmai neturi priklausyti nuo valstybių sienų. Pasirašydami šį susitarimą užtikriname Lietuvos ir Lenkijos paieškos ir gelbėjimo tarnybų bendradarbiavimą, keitimąsi informacija bei visą įmanomą tarpusavio pagalbą“, – sakė Lietuvos susisiekimo ministras Eligijus Masiulis.

Šalys įsipareigoja bendradarbiauti vykdant paieškos ir gelbėjimo operacijas oro erdvėje, vidaus vandenyse, teritorinėje jūroje ir oro erdvėje virš teritorinės jūros.

Sutariama, kad abiejose šalyse veikiančios už aviacinę ir jūrų paiešką bei gelbėjimą atsakingos tarnybos informuos viena kitą apie iškilusį pavojų žmonių gyvybei ar orlaivių avarijas, gavusios kitos šalies prašymą suteiks visą įmanomą pagalbą, teiks viena kitai informaciją apie išgelbėtus ar surastus dingusius asmenis.

Pagalba bus teikiama bet kuriam asmeniui, kuriam gresia pavojus arba kuriam gali grėsti toks pavojus, nepaisant jo pilietybės, statuso ar aplinkybių, kuriomis tas asmuo randamas.

Stiprindamos paieškos ir gelbėjimo tarnybų bendradarbiavimą, šalys numato rengti bendras pratybas, reguliarius tarpvalstybinių ryšių kanalų patikrinimus, paieškos ir gelbėjimo ekspertų vizitus tarpusavio ryšiams palaikyti, keitimąsi abiejų tarnybų gauta paieškos ir gelbėjimo informacija bei įgyta patirtimi.

Siekiant praktiškai įgyvendinti šį susitarimą, dar bus pasirašytas Operatyvinių veiksmų susitarimas dėl aviacinės paieškos ir gelbėjimo.

 

Dalia Peredniene

Komunikacijos skyriaus vyr. specialistė