Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Lietuva stiprina bendradarbiavimą su Tarpvyriausybine tarptautinių geležinkelių pervežimų organizacija

Data

2019 10 28

Įvertinimas
0
1028-sumin-ministras-su-W-Kupper-foto-23.jpg

Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius šiandien su Vilniuje viešinčiu Tarpvyriausybinės tarptautinių geležinkelių pervežimų organizacijos OTIF generaliniu sekretoriumi Wolfgang Küpper aptarė krovinių pervežimo geležinkeliais tarp Azijos ir Europos skatinimo galimybes.

Dalyvavimas OTIF veikloje leidžia Lietuvai užtikrinti efektyvesnį, šios organizacijos standartais pagrįstą keleivių ir krovinių  judėjimą tarptautiniais maršrutais. Tai palengvina bendradarbiavimą su kitomis šalimis krovinių vežimo srityje, išvengiant vežimams taikomų ribojimų. Baltijos šalyse OTIF įgis dar didesnę reikšmę, „Rail Baltica“ geležinkelio linijai sujungus šį regioną su Vakarų Europos šalimis“, – įvertindamas narystės OTIF  naudą sakė susisiekimo ministras J. Narkevičius.

Šiuo metu galiojanti tarptautinio vežimo geležinkeliais sutartis (COTIF) itin svarbi, nes sparčiai auga pervežimai geležinkeliais tarp Azijos ir Europos, daugėja pervežimų tarp Lietuvos ir Vakarų Europos šalių.

Ministras atkreipė W. Küpper dėmesį, kad Lietuva yra itin palankioje geografinėje padėtyje ir gali pasiūlyti geras krovinių vežimo geležinkeliais sąlygas tranzitu tarp Azijos ir Europos. Jis pakvietė svečią šiandien apsilankyti Kenos geležinkelio stotyje ir susipažinti su jos privalumais. Iš anksto pateikus krovinio dokumentus, pasienio patikrinimo procedūros šioje stotyje atliekamos per 30 min. Kenos stotis gali aptarnauti 43 poras traukinių per parą, šiuo metu panaudojama tik pusė jos pajėgumų.

Kitas svarbus tarptautinių pervežimų geležinkeliais aspektas – šiuo metu įgyvendinamas „Rail Baltica“ projektas, europinės vėžės geležinkelio linija sujungsiantis Baltijos šalis su Vakarų Europos šalimis.

„Rail Baltica“ – tai projektas, kuris visą Baltijos regioną pavers konkurencingesniu, sukurs daugiau galimybių verslui, daugiau darbo vietų, daugiau pajamų. Be abejo, šis projektas turės įtakos ir dar didesnei OTIF svarbai šiame regione, todėl prašome ir Jūsų paramos sėkmingam šio projekto įgyvendinimui“, – sakė susisiekimo ministras J. Narkevičius.