Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Lietuva – už kuo skubesnį ES geležinkelių techninių standartų harmonizavimą

Data

2014 10 09

Įvertinimas
0
Lietuva – už kuo skubesnį ES geležinkelių techninių standartų harmonizavimą
Lietuva – už kuo skubesnį ES geležinkelių techninių standartų harmonizavimą
Pasak viceministro, Lietuva teigiamai vertina ES siekį užtikrinti efektyvų geležinkelių infrastruktūros valdymą ir šios transporto rūšies konkurencingumą. Tačiau siekti šio tikslo, šalies nuomone, padėtų ne dabartinio sėkmingai veikiančio teisinio reguliavimo keitimas, o bendrų infrastruktūros techninių standartų ir sąveikos užtikrinimas.
 
Viceministras pabrėžė, kad šiuo metu Lietuvos geležinkelių transporto sistema yra valdoma efektyviai, o krovinių vežimo apimtys atitinka pervežimus kelių transportu, ko ir siekiama ES mastu. Valstybei tenka tik nežymiai prisidėti prie infrastruktūros išlaikymo ir keleivių vežimo paslaugų teikimo.
 
„Dabartiniai ES reikalavimai vežėjams užtikrina nediskriminacinę prieigą prie geležinkelių infrastruktūros ir kartu leidžia valstybėms narėms pasirinkti tokį geležinkelių infrastruktūros valdymo modelį, kuris geriausiai atitinka konkrečios šalies ypatumus. Lietuva ir kai kurios kitos šalys taiko modelį, pagal kurį viena įmonė gali valdyti infrastruktūrą ir užsiimti keleivių ir krovinių vežimu. Atsižvelgti į kiekvienos šalies specifiką yra itin aktualu, nes dalyvaujame rinkoje, kurioje aštriai konkuruojama su trečiųjų šalių geležinkelio įmonėmis, kurios yra ekonomiškai stiprios stambios integruotos įmonės“, – teigia susisiekimo viceministras A. Šliupas.
 
Lietuvos siekis – ES valstybių integraciją geležinkelių sektoriuje stiprinti diegiant bendrus techninius standartus, kurie sudarytų sąlygas sklandžiam traukinių judėjimui visoje ES teritorijoje.