Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Lietuvos paštas siekia dirbti pelningai

Data

2010 11 03

Įvertinimas
0
Lietuvos paštas siekia dirbti pelningai
Lietuvos paštas siekia dirbti pelningai
Dėl iki šiol galiojusių tarifų paštas kasmet patirdavo nuostolių, vien pernai dėl taikytų tarifų Lietuvos paštas patyrė 15,4 mln. Lt nuostolių.
„Periodinės spaudos prenumeratos priėmimas, užsakymų įforminimas ir pateikimas leidėjams, leidinių priėmimas iš leidėjų, paskirstymas, vežimas ir pristatymas prenumeratoriams kaimo vietovėse iki šiol Lietuvos paštui buvo nuostolinga veikla. Anksčiau galioję Lietuvos pašto periodinės spaudos platinimo tarifai, taikyti kaimo vietovėse, neatitiko rinkos sąlygų“, situaciją komentuoja Lietuvos pašto Pardavimų tarnybos direktorius Arūnas Venckavičius.
Pasak A. Venckavičiaus, periodinės spaudos platinimas kaimo vietovėse buvo brangi ir nuostolinga veikla, nes šios vietos retai gyvenamos, prenumeratoriai išsibarstę dideliuose plotuose. „Kaimo vietovėse iki šiol nebuvo nei vienos privačios platinimo bendrovės, kuri norėtų konkuruoti buvusiomis sąlygomis, o miestuose jų veikia ne viena“, – teigia Lietuvos pašto Pardavimų tarnybos direktorius.
Pagal rugsėjo pabaigoje Seimo priimtas Visuomenės informavimo įstatymo pataisas nustatyta, kad finansinė parama skiriama ne laikraščių pristatymo paslaugų teikėjams, kaip buvo iki šiol, o tiesiogiai laikraščių ir žurnalų leidėjams. Valstybės finansinė parama leidėjams nuo šiol skiriama kompensuojant iki 30 procentų jų patiriamų laikraščių ir žurnalų pristatymo prenumeratoriams kaimo gyvenamosiose vietovėse išlaidų.
 
„Šios pataisos suteikia daugiau galimybių leidėjams, įgalina juos pačius nuspręsti, su kuriais pristatymo paslaugų teikėjais pasirašyti sutartis, suteikia galimybę organizuotis ir savo platinimo tarnybas, – teigia A. Venckavičius. – Veikiame kaip ekonominis subjektas ir esame už konkurencingą rinką. Privalome įgyvendinti akcininko mums suformuluotus tikslus, Lietuvos paštas turi būti valdomas efektyviai. Lietuvos paštas nuosekliai eina užsibrėžta efektyvesnio valdymo, išlaidų optimizavimo bei pelningų paslaugų teikimo kryptimi.“
 
Preliminariais duomenimis, Lietuvos paštas per šių metų devynis mėnesius nuostolius sumažino 9,6 mln. Lt, palyginti su tuo pačiu metu pernai; šiemet jie sudarė 11 mln. Lt. Bendrovės veiklos išlaidos per šių metų 9 mėnesius, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, sumažėjo 33,5 mln.Lt, arba 20,5%. Praėjusiais metais Lietuvos paštas patyrė 63 mln. litų nuostolių.
Toliau efektyviai valdant įmonę 2011-uosius planuojama baigti be nuostolio.