Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Lietuvos pradinukai saugaus eismo žinias demonstravo konkurse „Šviesoforas“

Data

2010 11 17

Įvertinimas
0
Lietuvos pradinukai saugaus eismo žinias demonstravo konkurse „Šviesoforas“
Lietuvos pradinukai saugaus eismo žinias demonstravo konkurse „Šviesoforas“
Konkurse savo žinias demonstravo 17 stipriausių šalies komandų iš Tauragės,  Rokiškio, Pasvalio, Ignalinos, Kauno r., Raseinių, Skuodo r., Palangos, Šakių, Lazdijų r., Šiaulių, Kuršėnų, Jurbarko, Zarasų r., Ukmergės ir Švenčionių. Pagal konkurso nuostatus kiekvieną komandą sudarė 4 vaikai (pirmokas, antrokas, trečiokas ir ketvirtokas).
 
Komandų laukė išbandymai įvairiose rungtyse. Teorinę dalį sudarė kelio ženklai, užduotys kelių makete, video užduotis, viktorina, komandų kapitonų varžytuvės. Atliekant praktines užduotis reikėjo įveikti nereguliuojamą pėsčiųjų perėją, šviesoforu reguliuojamą pėsčiųjų perėją, parodyti, kaip moki naudotis atšvaitais.
 
Teorines užduotis konkurso dalyviai atliko gerai, tačiau praktinėse rungtyse klaidų buvo kur kas daugiau. „Turbūt pati sunkiausia šio konkurso rungtis ir buvo perėjimas per gatvę, nors didžioji dauguma dalyvių ją įveikė gerai, padarydami gana nežymių klaidelių. Malonu buvo stebėti puikiai šią užduotį atliekančius vaikus“, – sakė varžybų teisėjas Prienų rajono policijos komisariato kelių policijos poskyrio viršininkas Alvydas Vaina.
 
Susumavus visų rungčių rezultatus išaiškėjo, kad vienodą balų skaičių surinko Skuodo r. Ylakių gimnazijos ir Kauno r. Garliavos Jonučių vidurinės mokyklos komandos. Praktinė rungtis „perėjimas per pėsčiųjų perėją“ ir nulėmė nugalėtojus, kuriais tapo padarę mažiau klaidų Garliavos atstovai (Agnė Bakanaitė, Kristupas Viršilas, Deividas Volfas ir Greta Valatkevičiūtė).
 
Antroji vieta atiteko Skuodo r. Ylakių gimnazijos komandai (Imelda Žutautaitė, Gustė Malinauskaitė, Ugnė Skruibytė, Audronė Markušenkaitė).
 
Tretieji – Jurbarko Naujamiesčio vidurinės mokyklos atstovai (Luka Jakelaitytė, Normantas Nazarenko, Povilas Samuilis, Urtė Borkertaitė).
 
Nugalėtojai buvo apdovanoti taurėmis, diplomais ir asmeninėmis dovanomis. Neliko nuskriausti ir kiti konkurso dalyviai.
 
Susisiekimo ministerijos Saugaus eismo skyriaus vedėjo Vidmanto Pumpučio nuomone, prizinės vietos yra sąlyginės, nes finale dalyvavo pačios stipriausios komandos iš visos Lietuvos, o įgytos žinios ir patirtis labai pravers ir ateityje. Ministerijos padėkos raštu už puikiai surengtą nacionalinį „Šviesoforo” etapą apdovanota Prienų švietimo centro direktorė Danutė Stankevičienė.
 
Pradinių klasių mokinių konkursą „Šviesoforas“ organizavo Susisiekimo ministerija, Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centras, o nacionaliniame etape talkininkavo Prienų švietimo centras.