Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Lietuvos savivaldybėse plečiamas elektromobilių įkrovimo stotelių tinklas

Data

2020 05 15

Įvertinimas
0
elektromobiliai.JPG

Iki kitų metų vasaros Lietuvos keliuose turėtų atsirasti 100 naujų elektromobilių įkrovimo stotelių. Jų tinklo plėtrą įgyvendina Transporto kompetencijų agentūra drauge su 39 šalies savivaldybėmis, kurių pasirinktose vietose ir bus įrengtos 22 kW galios stotelės.

„Norėdami skatinti elektromobilių naudojimą, turime rūpintis jiems reikalinga infrastruktūra. Iki šiol įkrovimo stotelės daugiausiai buvo įrenginėjamos prie pagrindinių šalies kelių, o dabar jos atsiras ir arčiau gyventojų – miestų centrinėse dalyse, gyvenamuosiuose rajonuose, šalia lankytinų objektų. Labai džiaugsimės, jeigu toks žingsnis padės priimti sprendimą rinktis aplinkai draugiškesnę transporto priemonę“, – sako Transporto kompetencijų agentūros vadovė Goda Bražytė-Balčiūnė.

Anot jos, susidomėjimas elektromobilių įkrovimo stotelėmis buvo didžiulis. Agentūra organizavo savivaldybių poreikių išsiaiškinimo apklausą, kurios rezultatai smarkiai pranoko turimų stotelių skaičių. Tuomet nuspręsta stoteles savaivaldybėms paskirstyti atsižvelgiant ne tik į pareikštus norus, bet ir į gyventojų skaičių.  

Daugiausiai stotelių – 20 vnt., per artimiausią mėnesį bus perduota Vilniaus miestui, po 10 vnt. – Kaunui ir Panevėžiui, 8 vnt.– Klaipėdai, 5 vnt. – Šiauliams, 4 vnt. – Mažeikiams, po 3 vnt. – Jonavai, Tauragei ir Kėdainiams. Po 2 stoteles gaus Utena, Visaginas, Kretinga ir Radviliškis, o likusios 26 savivaldybės gaus po 1 stotelę.

Priimdamos stoteles savivaldybės įsipareigos per vienerių metų laikotarpį jas įrengti pačių pasirinktose vietose, kurios būtų viešos – t.y. laisvai prieinamos 24 valandas per parą 7 dienas per savaitę. Taip pat savivaldybės savarankiškai spręs dėl jų eksplotavimo.  

Šimtas elektromobilių įkrovimo stotelių Lietuvoje bus įrengiamos laikantis taikos sutarties tarp Energetikos ministerijos ir Vokietijos įmonės „Danpower“ sąlygų. Įgyvendinti šį projektą pavesta Transporto kompetencijų agentūrai.

 

 

Savivaldybė

Skirtų elektromobilių įkrovimo stotelių skaičius

1.

Vilniaus miesto

20 vnt.

2.

Kauno miesto

10 vnt.

3.

Panevėžio miesto

10 vnt.

4.

Klaipėdos miesto

8 vnt.

5.

Šiaulių miesto

5 vnt.

6.

Mažeikių rajono

4 vnt.

7.

Jonavos rajono

3 vnt.

8.

Tauragės rajono

3 vnt.

9.

Kėdainių rajono

3 vnt.

10.

Utenos rajono

2 vnt.

11.

Visagino

2 vnt.

12.

Kretingos rajono

2 vnt.

13.

Radviliškio rajono

2 vnt.

14.

Telšių rajono

1 vnt.

15.

Plungės rajono

1 vnt.

16.

Elektrėnų

1 vnt.

17.

Klaipėdos rajono

1 vnt.

18.

Palangos miesto

1 vnt.

19.

Šilutės rajono

1 vnt.

20.

Vilkaviškio rajono

1 vnt.

21.

Švenčionių rajono

1 vnt.

22.

Kauno rajono

1 vnt.

23.

Rokiškio rajono

1 vnt.

24.

Akmenės rajono

1 vnt.

25.

Biržų rajono

1 vnt.

26.

Šiaulių rajono

1 vnt.

27.

Šalčininkų rajono

1 vnt.

28.

Kaišiadorių rajono

1 vnt.

29.

Jurbarko rajono

1 vnt.

30.

Kelmės rajono

1 vnt.

31.

Anykščių rajono

1 vnt.

32.

Šakių rajono

1 vnt.

33.

Varėnos rajono

1 vnt.

34.

Pasvalio rajono

1 vnt.

35.

Kupiškio rajono

1 vnt.

36.

Ignalinos rajono

1 vnt.

37.

Pakruojo rajono

1 vnt.

38.

Kazlų Rūdos

1 vnt.

39.

Širvintų rajono

1 vnt.