Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Lietuvos transporto saugos administracija nuo gruodžio 1 d. – teisėta biudžetinė įstaiga

Data

2017 11 22

Įvertinimas
4
1.jpg

Šiandien Vyriausybė priėmė galutinį sprendimą reorganizuoti Susisiekimo ministerijos reguliavimo sričiai priskirtą Lietuvos saugios laivybos administraciją (LSLA) jungimo būdu, prijungiant ją prie Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos (VKTI), taip pat patvirtino reorganizavimo sąlygų aprašą. Po šios pertvarkos Lietuvos transporto saugos administracija tapusiai VKTI bus perduotos visos LSLA teisės ir pareigos.

Reorganizavimo tikslas – sumažinti biudžetinių įstaigų skaičių, optimizuoti biudžetinių įstaigų veiklą, racionaliau naudoti materialinius ir finansinius išteklius, gerinti administracinių paslaugų prieinamumą ir kokybę.

„Iki šiol veikusios institucijos siekė tos pačios vizijos – saugos transporto srityje. Sujungus įstaigas, gyventojai ir verslas gaus kokybiškesnes paslaugas, atitinkančias šių dienų lūkesčius. Konsoliduoti  resursai ir ekspertizė leis operatyviau dalintis skirtingų sektorių moderniais darbo metodais ir inovacijomis, mažinti administracinius kaštus ir investuoti į darbuotojų įgūdžių didinimą“, – sako susisiekimo ministras Rokas Masiulis.

Konsoliduota institucija centralizuotai atliktų bendrąsias funkcijas, pvz., veiklos planavimo, personalo administravimo, finansinių išteklių apskaitos ir ataskaitų rengimo, viešųjų pirkimų, materialinio aprūpinimo, informacinių ir komunikacinių sistemų valdymo, viešųjų ryšių, vidinių teisės aktų rengimo, bendros praktikos formavimo. Tačiau bene svarbiausias faktorius – kompetencijų didinimas.

Š. m. liepos 5 d. Vyriausybės nutarimu buvo reorganizuota Valstybinė geležinkelio inspekcija (VGI),  prijungiant ją prie VKTI. Gegužės 31-ąją Vyriausybė sutiko, kad LSLA būtų reorganizuota jungimo prie VKTI būdu. Spalio 18 d. Ministrų kabineto nutarimu nustatyta, kad po reorganizavimo VKTI pavadinimas bus Lietuvos transporto saugos administracija.

Numatyta, kad šiemet lapkričio 16 d. Seime priimti įstatymų projektai, susiję su LSLA reorganizavimu ir VKTI pavadinimo pakeitimu, įsigalios gruodžio 1 d.

Posėdyje taip pat nutarta įsteigtai Lietuvos transporto saugos administracijai pavesti vykdyti geležinkelių transporto, vandens transporto ir kelių transporto saugos funkcijas; reorganizuoti Vidaus vandenų laivų registrą ir Jūrų laivų registrą pakeitus registrų tvarkytoją; pakeisti Vyriausybės nutarimus, kuriuose nurodytos VKTI ir LSLA.

VKTI viršininkas ir LSLA direktorius įgalioti atlikti visus būtinus veiksmus, susijusius su Lietuvos saugios laivybos administracijos reorganizavimo sąlygų aprašo nuostatų įgyvendinimu.