Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


LR Prezidentui G. Nausėdai nacionalinio kibernetinio saugumo centre pristatytos 5G gairės

Data

2020 01 08

Įvertinimas
0
MEZON USB is arciau.jpg

Susisiekimo ministro J. Narkevičiaus patarėjas Darius Stravinskas LR Prezidentui ir susirinkusiems svečiams pristatė Susisiekimo ministerijos iniciatyva parengtas Lietuvos naujos kartos judriojo ryšio (5G) plėtros 2020–2025 m. gaires, taip pat numatytas priemones šiam tikslui reikalingai teisinei ir investicinei aplinkai kurti. Įgyvendinimui numatytos 23 priemonės, kurios jau kitą mėnesį turėtų būti pateiktos tvirtinti Vyriausybei.

Tikimasi, kad įgyvendinus numatytas priemones Lietuvos judriojo ryšio operatoriai galės sklandžiai diegti ir plėtoti 5G ryšio tinklus ir sistemas Lietuvoje. Tai padės kurti ekonominę ir socialinę naudą valstybei.

5G ryšys valstybės teritorijoje, planuojama, bus pradėtas diegti ir plėtoti nuo 2021 m., o iki 2023 m. didžiuosiuose šalies miestuose veiks nepertraukiamai. 5G ryšį Lietuvos miestuose bei miesteliuose, taip pat tarptautiniuose transporto koridoriuose tikimasi įdiegti iki 2025 m.

Daugelis išsivysčiusių pasaulio valstybių skuba pasinaudoti 5G ryšio privalumais. Šiuo metu komercinės 5G ryšio paslaugos vartotojams yra prieinamos JAV, Pietų Korėjoje, Kinijoje, Suomijoje, Didžiojoje Britanijoje, Italijoje, Ispanijoje ir kt. Nacionalinius 5G diegimo veiksmų planus jau yra paskelbusios 11 Europos Sąjungos valstybių.