Ministras R. Masiulis: sumažintos rinkliavos Klaipėdos jūrų uoste skatins laivybos plėtrą

Data

2018 03 08

Įvertinimas
0
Klaipeda 20130518_5.JPG

Susisiekimo ministerijos iniciatyva Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste bus sudarytos naujos palankesnės rinkliavų taikymo laivybos linijoms sąlygos. Pagal naują tvarką uosto rinkliavos sumažės krovininiams ir keleiviniams keltams, kurie į uostą įplauks ne mažiau kaip vieną kartą per savaitę. Iki šiol tokia tvarka galiojo krovininiams ir keleiviniams keltams, į Klaipėdą užsukantiems du kartus per savaitę.

Susisiekimo ministro Roko Masiulio teigimu, tai turės teigiamos įtakos tiek laivybos linijas uoste administruojančių bendrovių, tiek ir Uosto direkcijos veiklai – leis pritraukti didesnius krovinių ir keleivių srautus, didinti pajamas.

„Tikimės, kad nauja tvarka pagerins konkurencines sąlygas bei padės pritraukti naujas krovininių ir keleivinių keltų laivybos linijas į Klaipėdos uostą, bus efektyviau naudojamasi pažangia uosto infrastruktūra“, – sako ministras R. Masiulis.

Siūlymas mažinti įplaukimų į uostą skaičių nuo 2 iki 1 karto per savaitę turėtų būti ypač patrauklus naujoms keleivinių ir krovininių keltų laivybos linijoms, kurios tam tikrą laiką dirba nuostolingai, siekdamos suformuoti pakankamus krovinių srautus.

Pavyzdžiui, ro-ro tipo laivui, įplaukiančiam į uostą 1 kartą per savaitę ir nuo 1 iki 8 kartų per metus, mokėtinų rinkliavų suma šiuo metu siekia 8,58 tūkst. Eur. Priėmus keitimus, rinkliava šiam laivui sudarytų 2,77 tūkst. Eur. Atitinkamai ro-pax tipo laivui mokėtinų rinkliavų suma sumažėtų nuo 5,89 tūkst. Eur iki 3,87 tūkst. Eur.

Nuostolio dėl to Uosto direkcija nepatirs, nes šiuo metu Klaipėdos uoste veikiančiomis 3 ro-ro ir ro-pax linijomis laivai į uostą įplaukia 2 ir daugiau kartų per savaitę. Į uostą atplaukus naujiems laivams, bus gautos papildomos pajamos iš uosto rinkliavų, o atsiradus papildomam krovinių srautui, sumažės nuolatinės Uosto direkcijos sąnaudos, tenkančios 1 krovinio tonai.

Preliminariais skaičiavimais, Uosto direkcija gaus 156 tūkst. Eur papildomų pajamų per metus.