Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


„Oro navigacijai“ – apdovanojimas už antikorupcinių priemonių diegimą

Data

2019 11 27

Įvertinimas
0
1_2xUvHZR.jpg

Gerosios valdysenos principų taikymą skatinantis Valdymo koordinavimo centras (VKC) „Oro navigaciją“ pripažino geriausiai antikorupcines priemones diegiančia valstybės įmone. Įmonės generaliniam direktoriui Mindaugui Gusčiui VKC vadovas Vidas Danielius ir Specialiųjų tyrimo tarnybos direktoriaus pavaduotojas Egidijus Radzevičius įteikė „Antikorupcinių priemonių lyderio“ apdovanojimą.

VKC šį apdovanojimą skyrė įvertinusi 51 valstybės valdomą įmonę korporatyvinio valdymo požiūriu.

Vertinimo metodikoje buvo atsižvelgiama į keturias svarbias sritis - antikorupcinės kultūros ir antikorupcinio švietimo, korupcijos pasireiškimo tikimybės nustatymo, pranešimo kanalų ir pranešėjų apsaugos bei privačių interesų deklaravimo.

„Siekėme sukurti efektyviai veikiančią sistemą, kurioje kova su korupcija taptų visos įmonės, o ne atskirų asmenų reikalu. Džiaugiamės, kad tai mums pavyko, esame pastebėti ir įvertinti", - atsiimdamas apdovanojimą sakė „Oro navigacijos" vadovas M. Gustys.

2017 m. pradžioje įmonėje priimtas sprendimas įdiegti antikorupcinės vadybos sistemą pagal ISO 37001 standartą. Norint, kad nepakantumas korupcijai taptų visos įmonės bendruomenės reikalu, per kelerius metus įmonėje buvo atlikti vidaus teisės aktų, viešųjų pirkimų, darbo organizavimo pakeitimai.

Šiuo metu įmonėje veikia finansinės ir nefinansinės kontrolės priemonės, vykdoma personalo patikra ir kvalifikacijos kėlimas, analizuojamos ir mažinamos galimos korupcijos rizikos.

2019 m. pradžioje „Oro navigacija“ tapo pirmąja valstybės įmone, kurios įdiegta antikorupcinė vadybos sistema pagal ISO 37001 standartą buvo oficialiai sertifikuota sertifikavimo kompanijos, turinčios akreditaciją sertifikuoti įmones pagal minėtą standartą. Įmonės sertifikavimą atliko nacionalinio Italijos akreditacijos biuro „Accredia“ akredituota italų kompanija „Certification S.r.l.“.