Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Pasaulinė pašto rinka išliks vieninga

Data

2019 09 30

Įvertinimas
0
Siunta rankose pašte.jpg

Ženevoje, Šveicarijoje, vykusiame III neeiliniame Pasaulinės pašto sąjungos (PPS) kongrese buvo rastas kompromisas dėl tolesnės JAV narystės šioje sąjungoje. Tai užtikrins stabilumą pasaulinėje pašto rinkoje. Tiksli įtaka iš Lietuvos siunčiamų pašto siuntų tarifams paaiškės tik gavus naujus PPS šalių narių tarifus.  

Pasaulyje išaugus elektroninei prekybai, išaugo ir siuntų skaičius, dėl ko JAV ir kitų šalių, pavyzdžiui, Skandinavijos, paštas patiria didelių nuostolių. Dėl nuostolius patiriančių šalių paštų kongrese nuspręsta iš esmės peržiūrėti ir pakeisti atsiskaitymų modelį tarp valstybių paštų. Atsiskaitymų modelio pakeitimai labiausiai palies smulkias siuntas iki 2 kg. PPS šalių paštų tarifai bus peržiūrėti. 

Neeiliniame PPS kongrese dalyvavo per 130 šalių delegacijos. Lietuvai atstovavo Susisiekimo ministerijos, Ryšių reguliavimo tarnybos bei Lietuvos pašto atstovai.