Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Pasaulinės kelininkų organizacijos kongrese – dėmesys kelių priežiūrai žiemą

Data

2018 02 20

Įvertinimas
0
IMG_1254.JPG

Šiandien Gdanske susisiekimo ministras Rokas Masiulis dalyvauja Pasaulinės kelininkų organizacijos (PIARC) XV-ame Tarptautiniame žiemos kelių kongrese. Renginyje, kurio tema – „Užtikrinti saugią ir tvarią kelių priežiūrą žiemą“, diskutuojama apie kelių priežiūros organizavimą ir finansavimą, eismo sąlygas ir saugą, kelių infrastruktūros plėtrą, priežiūrą bei aplinkosaugos aspektus.

Eismo sauga apima visus kelių infrastruktūros ir kelių transporto aspektus, todėl šią temą siekiama išnagrinėti visapusiškai. Lietuvos susisiekimo ministras R. Masiulis šiandien vykusioje ministrų sesijoje kartu su Čekijos, Japonijos, Juodkalnijos, Lenkijos ir Slovakijos transporto ministrais diskutavo apie tai, kaip žiemą eismo dalyviams užtikrinti saugius ir efektyviai prižiūrimus kelius, taip pat aptarė klimato kaitos įtaką kelių infrastruktūrai bei jos priežiūrai žiemą.

„Lietuva turi gerai išplėtotą kelių tinklą, šalies teritoriją kerta 6 europinės magistralės, todėl tinkamai prižiūrėti ir tobulinti kelius yra svarbus iššūkis“, – sakė susisiekimo ministras R. Masiulis.

Ministras pristatė 2017 m. Lietuvoje įgyvendintą kelių priežiūros reformą, sujungiant 11 regioninių kelių priežiūros įmonių į vieną valstybės įmonę „Kelių priežiūra“. Įgyvendinus šią reformą šalyje užtikrinti vienodi kelių priežiūros standartai ir efektyvus resursų naudojimas, optimizuotas administracinis aparatas, sumažintos išlaidos kelių priežiūrai, užtikrinta galimybė efektyviau panaudoti kelių priežiūros techniką ir technologijas. Skaičiuojama, kad ši reforma kelių priežiūros srityje leis sutaupyti apie 8,5 mln. eurų per metus.

Ministrų sesijoje aptartas daugeliui šalių svarbus tinkamo kelių finansavimo užtikrinimo klausimas. Pastebima, kad planuojant valstybių biudžetus neretai yra sumažinamos kelių priežiūrai skiriamos lėšos. Ministro R. Masiulio nuomone, kelių priežiūrai skiriamas biudžetas negali būti diskusijų klausimas – šių darbų finansavimas turi būti užtikrintas, nes tai susiję su visuomenės poreikiu saugiai ir patogiai keliauti bei nepertraukiamu tranzitu šalies keliais. Siekiant užtikrinti tinkamą finansavimą ir planuoti jį ilgam laikotarpiui, būtų tikslinga sukurti kelių būklės pokyčių prognozavimo sistemą ir pagal tai numatyti lėšų poreikį.

Sesijoje taip pat atkreiptas dėmesys į klimato kaitos įtaką kelių priežiūrai. Pavyzdžiui, Lietuvoje kelių priežiūrą apsunkina dažnas oro temperatūros svyravimas tarp teigiamos ir neigiamos, kai keliai tampa itin slidūs ir greičiau atsiranda defektų kelio konstrukcijoje. Siekiant spręsti šias problemas daugiau dėmesio skiriama kelių eismo sąlygų prognozavimui, prevenciniam kelių barstymui, pasitelkiamos išmaniosios technologijos – plečiamas kelių oro sąlygų stebėjimo tinklas, diegiamos informacinės sistemos.

1909 m. įkurta Pasaulinė kelininkų asociacija PIARC vienija valstybines kelininkų organizacijas 121 valstybėje, jos nariai taip pat yra pavieniai asmenys, bendrovės, institucijos ir organizacijos iš 140 šalių. Tai nepolitinė ir ne pelno asociacija, nuo 1970 m. turinti konsultacinį statusą prie Jungtinių Tautų Ekonominės ir socialinės tarybos. Lietuva tapo PIARC nare 1994 m.