Pradedama naujo Klaipėdos uosto vadovo paieška

Data

2019 05 03

Įvertinimas
0
MG_6304.jpg

Susisiekimo ministerija pradeda kandidatų Klaipėdos valstybinio jūsų uosto direkcijos (Klaipėdos uostas) generalinio direktoriaus pareigoms užimti atrankos proceso paruošiamąjį etapą.

Tai pirmasis kandidatų paieškos etapas – jo metu kandidatų atranka bus vykdoma bendradarbiaujant su aukščiausiojo lygio vadovų paieškos agentūra AIMS International Lietuva. Tikimasi, kad paruošiamasis etapas užtruks apie mėnesį. Konkursą pagal LRV nutarimą planuojama skelbti birželio pradžioje. Jį paskelbus kandidatai dokumentus per VATAR sistemą galės teikti dvi savaites.

„Klaipėdos uostas yra strateginė valstybės įmonė, todėl ieškome ypač kompetentingo bei aukščiausius skaidrumo standartus atitinkančio kandidato. Naujam vadovui bus keliami ambicingi tikslai, jo pareiga bus užtikrinti uosto veiklos ir infrastruktūros plėtrą, įskaitant giliavandenio uosto statybą, didinti krovos apimtis, kuo efektyviau išnaudoti turimą uosto teritoriją ir siekti kuo geriausių rezultatų. Tikimės surasti ambicingą, patyrusį ir profesionalų vadovą, puikiai išmanantį tiek Rytų, tiek Vakarų rinkas“, – sako susisiekimo ministras Rokas Masiulis.

Išankstinė Klaipėdos uosto vadovo paieška ir atranka skelbiama siekiant potencialius kandidatus supažindinti su keliamais reikalavimais ir išsiaiškinti, koks darbo rinkos dalyvių susidomėjimas šia pozicija. Vėliau bus skelbiamas tarptautinis konkursas, kuriame galės dalyvauti visi norintys ir kvalifikacinius reikalavimus atitinkantys kandidatai. Naujajam Klaipėdos uosto vadovui bus keliami ypač aukšti skaidrumo reikalavimai, kadangi būtent skaidrumas yra prioritetinis Susisiekimo ministerijos tikslas sektoriaus veikloje.

Preliminariai planuojama, kad potencialūs kandidatai, norintys pretenduoti į Klaipėdos valstybinio jūsų uosto generalinio direktoriaus poziciją, turi turėti ne mažesnę nei 5 metų vadovaujančiojo darbo patirtį vidutinėje ar didelėje įmonėje, ne mažiau kaip 10 metų praktinio darbo patirtį, būtų įgijęs aukštąjį universitetinį išsilavinimą. Privalumais bus laikoma patirtis tarptautiniame versle ar su transporto industrija susijusioje srityje, rusų ir anglų kalbos žinios. Atrankų metu bus vertinama kandidatų infrastruktūrinių projektų vystymo patirtis, įmonės strategijos rengimo bei įgyvendinimo žinios, šiuolaikinio verslo principų išmanymas, verslo valdymo žinios, kompetencija ir nepriekaištinga reputacija.