R. Masiulis: bendradarbiavimas su Arabų Emyratais – naujos galimybės oro pervežimų srityje

Data

2018 05 04

Įvertinimas
0
MVF_1962.JPG

Susisiekimo ministras Rokas Masiulis ir Jungtinių Arabų Emyratų ekonomikos ministras Sultonas Bin Saeed Al Mansoori šiandien Vilniuje aptarė bendradarbiavimo galimybes oro transporto srityje, tranzitinių krovinių pervežimo sąlygų gerinimo, tiesioginio reguliaraus maršruto tarp abiejų šalių poreikį ir kitus aktualius klausimus.

„Jungtiniai Arabų Emyratai yra globalus transporto, turizmo ir prekybos mazgas bei prioritetinė rinka Lietuvos eksportui, todėl ketiname koncentruotis į dvišalio bendradarbiavimo oro transporto srityje palaikymą ir intensyvinimą“, – teigia susisiekimo ministras Rokas Masiulis.

Susitikime abiejų šalių atstovai apsikeitė informacija dėl galimybės pagerinti susisiekimo oro transportu sąlygas abiejų šalių poilsio ir verslo turistams. 2017 m. sausio–kovo mėn. užsakomaisiais skrydžiais maršrutu Vilnius–Dubajus buvo pervežta 6162 keleiviai, 2018 m. pirmąjį ketvirtį keleivių skaičius ūgtelėjo iki 8850.

„Reaguojant į verslo ir turizmo sektorių poreikius bei augančius keleivių srautus, matytume tiesioginio reguliaraus maršruto vykdymo galimybes“, – sakė susisiekimo ministras R. Masiulis.

Susitikimo metu susisiekimo ministras JAE pristatė maršrutų skatinimo programą De minimis ir pakvietė Jungtinių Arabų Emyratų oro vežėjus pasinaudoti šia Susisiekimo ministerijos numatyta skatinamąja priemone, kuri suteikia paskatas aviakompanijoms pradėti naujus tiesioginius skrydžių maršrutus į (iš) Lietuvos oro uostus (-ų) ir leidžia pasidalyti naujo maršruto rizika.

Vienam oro vežėjui per 3 metų laikotarpį gali būti skirta iki 200 000 eurų paramos išlaidoms kompensuoti. Šias lėšas oro linijų bendrovės gali panaudoti rinkodaros ir reklamos išlaidoms, pristatant ir reklamuojant naują maršrutą ar papildomą esamo maršruto skrydžių dažnį; įsikūrimo išlaidoms, kurias oro uoste aviakompanija patiria pradėdama naują maršrutą ar padidindama esamo maršruto dažnį, ir kitoms glaudžiai susijusioms išlaidoms.

Susisiekimo ministras R. Masiulis pabrėžė būtinybę išnaudoti visą galimą bendradarbiavimo potencialą ir JAE atstovams išsamiai pristatė Klaipėdos jūrų uosto galimybes, pagrindines laivybos linijas, pajėgumus, numatytus plėtros projektus, taip pat supažindino su sėkmingai veikiančiu konteinerių paskirstymo centru, leidžiančiu konteineriniams laivams iš tolimųjų žemynų tiesiogiai vežti konteinerius į Klaipėdos uostą, nenaudojant tarpinių perkrovimo uostų.

 

Mindaugo Mačiulio nuotrauka