Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


„Rail Baltica“ įsibėgėja – pradedami projektavimo darbai

Data

2010 11 17

Įvertinimas
0
„Rail Baltica“ įsibėgėja – pradedami projektavimo darbai
„Rail Baltica“ įsibėgėja – pradedami projektavimo darbai
Šia sutartimi viešojo pirkimo konkurso nugalėtoja UAB „Kelprojektas“ įsipareigoja per 11 mėnesių nuo pasirašymo dienos suprojektuoti geležinkelio ruožą Marijampolė-Kazlų Rūda-Kaunas. Specialistų vertinimu, europinės (1435 mm pločio) vėžės tiesimas rekonstruojant esamą (1520 mm pločio) vėžę yra neeilinis sprendimas, nes projektuojant reikės atsižvelgti į jau esamus vežimus Kaliningrado kryptimi, t.y. į sutampančias esamo ir numatomo tiesti „Rail Baltica“ europinės vėžės geležinkelio IX D koridoriaus dalis. UAB „Kelprojektas“ projektavimo darbus vykdys kartu su jungtinės veiklos pagrindu veiksiančiomis „Eisenbahn - und Bauplanungsgesellschaft mbH Erfurt“ (Vokietija) bei subtiekėjais - VĮ „Geležinkelių projektavimas“, UAB „Tiltų ekspertų centras“, UAB „Optimalus ryšys“ ir VĮ „Transporto ir kelių tyrimo institutas“. Sutarties vertė su PVM – 10,4 mln.Lt.
 
Ši sutartis - svarbus „Rail Baltica“ įgyvendinimo etapas, kadangi paruošus ruožo tarp Marijampolės ir Kauno europinės vėžės geležinkelio projektą, bus galima pratęsti šiais metais Šeštokuose pradėtus statybos darbus. Numatomo projektuoti europinės vėžės ruožo ilgis – apie 70km, o tai yra maždaug du trečdaliai viso atstumo nuo Lenkijos ir Lietuvos valstybių sienos iki Kauno.
Parengusi techninį projektą UAB „Kelprojektas“ atliks ir šio ruožo projekto vykdymo priežiūrą statybos darbų metu.
 
Tuo pat metu pasirašyta sutartis ir su UAB „Kelvista“. Ruožo Marijampolė-Kazlų Rūda-Kaunas projektavimo metu ši bendrovė vertins techninių sprendimų parinkimą ir projekto vykdytojui (AB „Lietuvos geležinkeliai) teiks pagalbą gerinant projektavimo kokybę bei mažinant galimų klaidų riziką. Viešojo konkurso nugalėtoja sutartį vykdys jungtinės veiklos pagrindu kartu su UAB „Energetikos tinklų institutas“, subtiekėjais AB „Pramprojektas“ ir Vilniaus Gedimino technikos universitetu. Sutarties vertė su PVM – 347,9 tūkst. Lt.
 
Aktyvūs darbai vykdomi ir kituose „Rail Baltica“ europinės vėžės geležinkelių ruožuose. Šių metų rugsėjo pabaigoje buvo paskelbtas konkursas atlikti projektavimo darbus ruože Lenkijos ir Lietuvos valstybių siena – Mockava. Taip pat jau yra atlikti pagrindiniai statybos darbai geležinkelio ruože Šeštokai – Mockava. Vyksta galimybių studijos geležinkelio ruože Šeštokai-Marijampolė ruošimas. Vykdomi projektavimo darbai ir visuose 1520mm pločio vėžės ruožuose nuo Kauno iki Lietuvos ir Latvijos valstybių sienos.
 
„Rail Baltica“ – vienas iš prioritetinių Europos geležinkelių projektų, sujungsiantis Helsinkį, Taliną, Rygą, Kauną ir Varšuvą. Finansinė pagalba skirta 2008-2013 m. periodui. Remiantis 2009 m. liepos 3d. pasirašyta sutartimi su Transporto investicijų direkcija, AB „Lietuvos geležinkeliai“ yra „Rail Baltica“ projekto vykdytojas. Projektas finansuojamas Europos sąjungos TEN-T, Sanglaudos fondų ir Lietuvos valstybės lėšomis.