Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Rengiamasi ratifikuoti Darbo jūrų laivyboje konvenciją

Data

2010 12 13

Įvertinimas
0
Rengiamasi ratifikuoti  Darbo jūrų laivyboje konvenciją
Rengiamasi ratifikuoti Darbo jūrų laivyboje konvenciją
Darbo jūrų laivyboje konvencijoje atspindėti visi jau esančių tarptautinių darbo jūrų laivyboje konvencijų ir rekomendacijų standartai, taip pat kitų tarptautinių darbo konvencijų pagrindiniai principai. Konvencija, patikslinanti 37 su darbu jūroje susijusias ILO konvencijas, t. y. esmines ILO dokumentų nuo 1920 metų nuostatas, turi žymiai pagerinti jūrininkų darbo ir gyvenimo laivuose sąlygas, spręsti įgulų formavimo bei kitus socialinius jūrininkų klausimus.
 
Konvencija pradės galioti tada, kai ją ratifikuos ne mažiau kaip 30 šalių, kurių laivynas sudaro 33 proc. viso pasaulio laivyno bendrosios talpos. Manoma, kad 2011-aisiais konvenciją ratifikuos pakankamas skaičius šalių, ir 2012 m. ji įsigalios tarptautiniame lygmenyje. Lietuvos Vyriausybė yra numačiusi šią konvenciją ratifikuoti 2012-aisiais.
 
Rengiantis ratifikuoti Konvenciją turėtų būti identifikuoti jos nustatyti standartai, kurie privalės būti perkelti į Lietuvos teisyną, bei paskirtos atsakingos žinybos už atitinkamų teisės aktų projektų parengimą.
 
Kitas svarbus aspektas – tinkamas tarpinstitucinis bendradarbiavimas. Konvencija apima labai platų spektrą klausimų, kuriems spręsti paskirta ne viena, o kelios (Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Sveikatos apsaugos ministerija, Susisiekimo ministerija, Užsienio reikalų ministerija, Vidaus reikalų ministerija ir kitos) institucijos, todėl sprendžiant tiek einamuosius, tiek ir operatyvinius klausimus būtinas tinkamai organizuotas konsultacijų ir sprendimų priėmimo mechanizmas.