Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Siūloma keisti automobilių registravimo, naudojimosi keturračiais motociklais tvarką

Data

2010 12 15

Įvertinimas
0
Siūloma keisti automobilių registravimo, naudojimosi keturračiais motociklais tvarką
Siūloma keisti automobilių registravimo, naudojimosi keturračiais motociklais tvarką
Tokį siūlymą šiandien Susisiekimo ministerijoje aptarė Valstybinė eismo saugumo komisija. Prieš teikiant jį svarstyti Vyriausybei, siūlymas dar bus derinamas su kitomis institucijomis.
 
„Naujoji tvarka būtų naudinga žmonėms. Nesaugios arba netinkamos remontuoti transporto priemonės nepatektų į šalies automobilių rinką. Dabar pirkdamas naudotą automobilį žmogus nėra garantuotas, kad nuvežus jį į techninės apžiūros centrą, nepaaiškės, kad tokia mašina negalima važinėti“, – teigė susisiekimo ministras Eligijus Masiulis.
 
Ministerija taip pat ėmėsi naudojimosi keturračiais motociklais taisyklių peržiūros.
 
Kelių eismo taisyklėse siūloma įvesti naują sąvoką „galingasis keturratis“, į atskirą kategoriją išskiriant didesnės galios keturračius motociklus, kurių variklio galia viršija 15 kW.
 
Šiuo metu tokie keturračiai vadinami „sunkiaisiais“ ir yra registruojami traktorių, savaeigių ir žemės ūkio mašinų ir jų priekabų registre. Jų techninei būklei taikomi supaprastinti reikalavimai, o norint vairuoti reikia turėti traktorininko pažymėjimą. Įstatymo pataisose siūloma, kad galingieji keturračiai būtų registruojami Kelių transporto priemonių registre, o juos vairuoti galėtų asmenys, turintys A ir B transporto priemonių kategorijos vairuotojo pažymėjimus. Tikimasi, kad iš esmės sugriežtinti reikalavimai šių transporto priemonių techninei būklei ir vairuotojų pasirengimui padėtų užtikrinti saugesnį eismą keliuose.
 
Valstybinė eismo saugumo komisija taip pat supažindinta su avaringumo situacija šalies keliuose. Šiemet sausio–lapkričio mėnesiais, palyginti su atitinkamu praėjusių metų laikotarpiu, žuvusiųjų keliuose sumažėjo 18,6 proc. (2009 m. – 338, 2010 m. – 275), eismo įvykių užregistruota 3,4 proc. mažiau, sužeista 1,2 proc. mažiau žmonių. Beveik 53 proc. sumažėjo vaikų netekčių skaičius.