Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Spartusis internetas – kiekvienam namų ūkiui

Data

2014 10 20

Įvertinimas
0
Spartusis internetas – kiekvienam namų ūkiui
Spartusis internetas – kiekvienam namų ūkiui

Skaitmeninės atskirties tarp miesto ir kaimo vietovių mažinimas, aktyvesnis sparčiojo plačiajuosčio fiksuoto ir belaidžio ryšio diegimas – tai Europos skaitmeninėje darbotvarkėje nustatyti siekiai. Vienas uždavinių – iki 2020 m. užtikrinti, kad visi europiečiai turėtų galimybę naudotis sparčiuoju ir daugiau 30 Mb/s interneto ryšiu. Šie tikslai atsispindi ir Lietuvos skaitmeninėje darbotvarkėje.

 

Su­si­sie­ki­mo mi­nis­te­ri­jos par­eng­ta­me Nau­jos kar­tos in­ter­ne­to prie­igos plė­tros iki 2020 m. pla­ne numatyta, kad ES struktūrinių fon­dų ir vals­ty­bės lė­šo­mis šalies „baltosiose teritorijose“, kuriose spartusis internetas nepasiekiamas, bus statomi te­le­ko­mu­ni­ka­ci­jų bokš­tai ir šviesolaidinėmis linijomis sujungiami su esama pažangia plačiajuosčio ryšio infrastruktūra.

Valstybė investuos į ilgalaikę pasyviąją infrastruktūrą – šviesolaidines linijas iki tam tikrų vietovių ir bokštus, o aktyvinę įrangą ant šių bokštų įrengs ir paslaugas galutiniams vartotojams teiks elektroninių ryšių operatoriai. Valstybės investicijos leis operatoriams sumažinti kaštus, reikalingus pradėti teikti sparčiojo interneto paslaugas galutiniams vartotojams, ir paskatins juos ateiti į vietoves, kurių gyventojams šiuo metu sparčiojo interneto paslaugos nepasiekiamos.

Plane taip pat numatyta, kad šalia tiesioginių investicijų į infrastruktūrą valstybė kompleksiškai įgyvendins ir šios srities reglamentavimo tobulinimo bei koordinavimo priemones, skatinančias privačias investicijas į plačiajuosčio ryšio infrastruktūros plėtrą.

Preliminari planuojamo projekto vertė – apie 160 mln. Lt. Numatoma, kad 2020 m. naujos kartos interneto prieigos aprėptis, įvertinus visas galimas prieigos technologijas, padengs 100 proc. visų šalies namų ūkių.