Stiprinama Lietuvos ir Lenkijos partnerystė krovinių gabenimo geležinkeliais srityje

Data

2017 09 06

Įvertinimas
0
LG.jpg

Ekonomikos forume Krynicoje (Lenkija) dalyvaujantys susisiekimo ministras Rokas Masiulis ir AB „Lietuvos geležinkeliai“ generalinis direktorius Mantas Bartuška šiandien susitiko su Lenkijos naftos koncerno „Orlen” valdybos vicepirmininku Mirosławu Kochalskiu ir šio koncerno valdomos bendrovės „Orlen Lietuva“ generaliniu direktoriumi Ireneuszu Fąfara.

Susitikime aptartos AB „Lietuvos geležinkeliai” ir „Orlen Lietuva” bendradarbiavimo plėtros galimybės, kurios atsirado bendrovėms pasirašius ilgalaikės partnerystės susitarimą ir išsprendus ne vienerius metus trukusius ginčus.

„Pozityvi pažanga dvišaliuose santykiuose – tai bendrovių „Lietuvos geležinkeliai“ ir „Orlen Lietuva“ vadovų šiemet birželį pasirašytas abiem pusėms naudingas partnerystės susitarimas, – pabrėžė kaimyninėje Lenkijoje su darbo vizitu viešintis Lietuvos susisiekimo ministras R. Masiulis. – Taikiai išspręstas ginčas suteikė tvirtą pagrindą dvišalei bendradarbiavimo plėtrai ne tik krovinių gabenimo geležinkeliais srityje, bet ir tokiose logistikos sferose kaip traukinių vagonų nuoma, krovinių ekspedijavimas kitų šalių teritorijomis, papildomų paslaugų, susijusių su krovinių vežimu, teikimas.“

AB „Lietuvos geležinkeliai“ bendrovę „Orlen Lietuva“ laiko vienu svarbiausių savo klientų. Praėjusiais metais ši bendrovė pervežė 9,21 mln. tonų produkcijos, t. y. 20 proc. visų geležinkeliais gabentų krovinių.

„Esame pagrindiniai „Orlen Lietuvos” transporto partneriai. Džiaugiamės, kad ilgai trukęs ginčas buvo išspręstas abiem pusėms naudingomis sąlygomis ir pagaliau galime susitikti kaip partneriai, o ne kaip varžovai”, – sakė „Lietuvos geležinkelių” generalinis direktorius M. Bartuška.

Planuojama, kad jau šį rudenį Lenkijoje savo darbą pradės AB „Lietuvos geležinkeliai“ atstovybė, kurios tikslas – kokybiškesnis bendrovės klientų Lenkijoje, Čekijoje, Vokietijoje poreikių tenkinimas, prisidedant prie tranzito į kitas Europos valstybes plėtros.