Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Susisiekimo ministerija kreipėsi tarnybinės pagalbos į VSD

Data

2019 06 03

Įvertinimas
0
10.JPG

Susisiekimo ministerija, reaguodama į viešojoje erdvėje pasirodžiusią publikaciją apie galimas grėsmes AB „Lietuvos geležinkeliai“ veikloje, kreipėsi į Valstybės saugumo departamentą (VSD), prašydama bendradarbiauti, įvertinant potencialas grėsmes ir rizikas, susijusias su nacionaliniu saugumu AB „Lietuvos geležinkeliai“ sudaromuose sandoriuose.

„Bet kokią informaciją apie galimas rizikas strateginėje įmonėje vertiname labai rimtai. Tikimės, kad VSD įžvalgos mums padės objektyviai įvertinti susiklosčiusią situaciją bei suvaldyti potencialias rizikas „Lietuvos geležinkeliuose“. Situacijos aiškumu suinteresuota tiek ministerija, tiek pati įmonė“, – sakė susisiekimo ministras Rokas Masiulis.

Duomenimis, leidžiančiais įžvelgti rizikos faktorius, susijusius su Latvijos bendrovės „Sigmen“ ir „Lietuvos geležinkelių“ sandoriais, iki šiol Susisiekimo ministerija nedisponavo.

Strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčios bendrovės AB „Lietuvos geležinkeliai“  akcininkas yra valstybė, akcijas patikėjimo teise valdo LR susiekimo ministerija.