Susisiekimo ministerija sėkmingai užbaigė Dvynių projektą Serbijoje

Data

2017 04 21

Įvertinimas
0
GJ-RR-LTkalba.jpg

Balandžio 18 d. Serbijoje oficialiai baigtas Dvynių projektas „Serbijos Transporto ir infrastruktūros ministerijos ir transporto institucijų administracinių gebėjimų stiprinimas“, kurį įgyvendino Lietuvos, Prancūzijos ir Suomijos transporto institucijų ekspertų grupė. Lietuvos Susisiekimo ministerijai buvo patikėta vadovauti Serbijos įvairiarūšio transporto strategijos parengimo veiklai.

Serbijos Transporto ir infrastruktūros ministerijos valstybės sekretorius Miodrag Poledica padėkojo Lietuvai už svarų indėlį į projektą ir išreiškė viltį, kad pasiekti rezultatai leis paspartinti derybas dėl šalies stojimo į Europos Sąjungą.

Dvynių projekte Serbijoje iš viso dalyvavo dešimt Lietuvos ekspertų iš keturių šalies transporto institucijų – Susisiekimo ministerijos, Valstybinės kelių transporto inspekcijos (VKTI) ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos. Jiems teko dvi iš 5 projekto veiklų.

Serbijos transporto strategijos parengimo veiklai vadovavo Susisiekimo ministerijos Kelių transporto ir civilinės aviacijos politikos departamento direktorius Gražvydas Jakubauskas. VGI ekspertai padėjo kurti Serbijos Geležinkelių saugos valdymo sistemą.  

Dvejus metus trukusio projekto metu buvo surengta per 100 mokymų ir seminarų, 5 darbiniai ekspertų vizitai-mokymai Prancūzijoje, po 2 – Lietuvoje ir Suomijoje, parengti 22 teisės aktų projektai, dalyvavo daugiau nei 800 Serbijos transporto institucijų ekspertų.

Dvynių projektą Serbijoje finansavo šalies Vyriausybė ir Europos Komisija.