Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Susisiekimo ministerija siekia, kad transporto eismas per Kybartus gyventojams nesukeltų nepatogumų

Data

2009 11 19

Įvertinimas
0

„Kreipiamės į Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybą prašydami užtikrinti transporto priemonių eismo reguliavimą ir tinkamą eismo būklę Kybartų mieste, kad galimas transporto srauto padidėjimas nesukeltų nepatogumų miesto gyventojams. Jei savivaldybei tai nepavyktų, Pasienio kontrolės punktų direkcija prie Susisiekimo ministerijos yra pasiruošusi perimti automobilių aikštelę Kybartuose bei vykdyti transporto priemonių srautų reguliavimą be mokestinės naštos vairuotojams ir taip, kad nenukentėtų gyventojai“, – teigia susisiekimo ministras E. Masiulis.

Pasirūpinti eismo reguliavimu prašoma atsižvelgiant į tai, kad transporto priemonės, išvykstančios iš Lietuvos teritorijos per Kybartų pasienio kontrolės punktą, nebebus privalomai nukreipiamos į pasienyje esančią stovėjimo aikštelę, todėl gali padidėti transporto priemonių srautas Kybartų miesto gatvėse.

„Negalime leisti, kad dvidešimt pirmame amžiuje dar būtų renkami neteisėti pakelės mokesčiai, kas dabar vyksta prie Kybartų pasienio kontrolės posto. Lietuvos valstybinės reikšmės keliai yra neapmokestinami ir vienodai prieinami visiems, todėl priverstinis transporto priemonių, važiuojančių į pasienio postą, apmokestinimas yra nepateisinamas“, – sakė ministras E. Masiulis.

Susisiekimo ministerija jau ėmėsi ir kitų priemonių, kad būtų padidintas Kybartų pasienio punkto pralaidumas, o transporto srautas kuo mažiau kliudytų Kybartų gyventojams. Vakar Kybartuose susisiekimo viceministras Arūnas Štaras susidariusią situaciją aptarė su Rusijos Federacijos Kaliningrado srities Regioninės pasienio punktų priežiūros atstovu ir paprašė suaktyvinti Rusijos pasieniečių darbą Černyševskoje pasienio kontrolės punkte. Rusijos atstovai informavo, kad šiame pasienio punkte artimiausiu metu pradės veikti autotransporto inspekcinis įrenginys (rentgenas), kuris leis padidinti šio posto pralaidumą 20 procentų. Be to, Lietuvos ir Rusijos atstovai ketina artimiausiame tarpžinybinių komisijų susitikime aptarti galimybę įrengti dar vieną tiltą tarp Černyševskoje ir Kybartų pasienio postų, leisiantį dar labiau padidinti šio posto pralaidumą.

Nuo 2001 m. iki šių metų lapkričio 15 d. visi į Kaliningrado sritį per Kybartus vykstantys automobiliai buvo privestinai nukreipiami į UAB „Vildega“ valdomą stovėjimo aikštelę ir turėjo sumokėti mokestį (8 litus – už lengvąjį automobilį, 43 litus – už krovininį automobilį). Transporto priemonės, bandančios kirsti sieną neužsukdamos į minėtą aikštelę, buvo sugrąžinamos ir nukreipiamos į ją, net jei pasienyje nebūdavo automobilių eilės. Lapkričio pradžioje Susisiekimo ministerijos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Muitinės departamento bei Lietuvos policijos kelių eismo priežiūros tarnybos atstovai sutarė, kad nuo lapkričio 15 d. į Kaliningrado sritį per Kybartus vykstančios transporto priemonės nebus priverstinai nukreipiamos į pasienyje esančią automobilių stovėjimo aikštelę ir nebus už tai neteisėtai apmokestinamos. Sustoti aikštelėje ir gauti ten teikiamas paslaugas vairuotojai gali pagal poreikį arba jeigu pasienyje susidaro automobilių eilė.

 

Dalia Perednienė

Komunikacijos skyriaus vyr. specialistė