Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Susisiekimo ministerija siekia užtikrinti tvarką Kybartuose priverstinai neapmokestinant sieną kertančių transporto priemonių

Data

2009 11 18

Įvertinimas
0

Todėl Lietuvos pusė paprašė suaktyvinti Rusijos pasieniečių darbą Černyševskoje pasienio kontrolės punkte, kad Kybartų miestelio teritorijoje nesusidarytų automobilių eilės. Rusijos atstovai informavo, kad Černyševskoje pasienio kontrolės punkte artimiausiu metu pradės veikti autotransporto inspekcinis įrenginys (rentgenas), kuris leis padidinti šio posto pralaidumą 20 proc.

Lietuvos ir Rusijos atstovai sutarė artimiausiame tarpžinybinių komisijų susitikime aptarti dar vieno tilto tarp Černyševskoje ir Kybartų pasienio postų įrengimo galimybę, kuris leis dar labiau padidinti šio posto pralaidumą. Susitikime taip pat sutarta dėl glaudesnio Rusijos ir Lietuvos muitinių bendradarbiavimo ateityje.    

Susisiekimo ministerija kreipėsi į Vilkaviškio rajono savivaldybę su prašymu užtikrinti transporto priemonių, vykstančių per Kybartus, eismo reguliavimą ir viešąją tvarką neapmokestinant automobilių, kurie kerta Lietuvos-Rusijos sieną. Pasak viceministro A. Štaro, Lietuvos valstybinės reikšmės keliai yra neapmokestinami ir turi būti vienodai prieinami visiems, o priverstinis transporto priemonių, važiuojančių į Kybartų pasienio postą, apmokestinimas neturi jokio teisinio pagrindo.  „Jeigu nebus tinkamai reguliuojamas transporto priemonių eismas, siūlome aikštelę perduoti Pasienio kontrolės punktų direkcijai prie Susisiekimo ministerijos, kuri užtikrins transporto priemonių srautų reguliavimą be mokestinės naštos vairuotojams“,- sakė A. Štaras.

Nuo 2001 m. iki šiol visi į Kaliningrado sritį per Kybartus vykstantys automobiliai privestinai nukreipiami į UAB „Vildega“ valdomą stovėjimo aikštelę ir yra priversti sumokėti mokestį (8) litus – už lengvąjį automobilį, 43 litus – už krovininį automobilį). Transporto priemonės, bandančios kirsti sieną neužsukdamos į minėtą aikštelę, yra sugrąžinamos ir nukreipiamos į ją.

Lapkričio pradžioje Susisiekimo ministerijos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Muitinės departamento bei Lietuvos policijos kelių eismo priežiūros tarnybos atstovai sutarė, kad nuo lapkričio 15 d. į Kaliningrado sritį per Kybartus vykstančios transporto priemonės nebus priverstinai nukreipiamos į pasienyje esančią automobilių stovėjimo aikštelę ir nebus už tai neteisėtai apmokestinamos.

 

Arūnas Daugis

Komunikacijos skyriaus vedėjo pavaduotojas