Susisiekimo ministerija stiprina antikorupcinę veiklą savo reguliavimo srities įmonėse

Data

2017 10 26

Įvertinimas
7
IMG_206.jpg

Susisiekimo ministerija, surengusi veiksmingiausių antikorupcinių iniciatyvų atranką, šiandien pasveikino jos nugalėtoją – valstybės įmonę „Oro navigacija“. Susisiekimo ministro Roko Masiulio padėka šiai įmonei įteikta ministerijos ir jos reguliavimo srities įmonių, įstaigų ir bendrovių atstovų susitikime, skirtame pasidalinti gerąja patirtimi ir aptarti tolesnę korupcijos prevencijos veiklą.

„Susiekimo sektorius privalo būti skaidrus ir efektyvus, tačiau šio tikslo nepasieksime, jei sektoriuje bus nesąžiningų žmonių. Nusikaltimai privalo būti persekiojami griežtai. Tačiau nesiekiame sukurti baimės atmosferos – nusižengimai turi būti įrodyti. Tad pagrindinis mūsų komandos principas – nulinė tolerancija korupcijai. Jis gali būti įgyvendintas tik sutelkus pajėgas – tiek ministerijos, tiek institucijos darbuotojų“, – sako susisiekimo ministras R. Masiulis.

Susisiekimo ministerijos iniciatyva nuo šiol visose ministerijos reguliavimo srities įmonėse, įstaigose ir bendrovėse dirbs specialistai, atsakingi už korupcijos prevenciją ir veiklos skaidrumo didinimą.

Geriausias įvertinimas VĮ „Oro navigacija“ teko už antikorupcinę iniciatyvą įmonės interneto svetainėje sukurti viešųjų pirkimų elektroninę versiją tiekėjams, norintiems dalyvauti įmonės vykdomuose viešuosiuose pirkimuose neskelbiamos apklausos būdu. Ši viešųjų pirkimų organizavimo iniciatyva pristatyta kaip gerosios praktikos pavyzdys.

Gerąja patirtimi susitikime taip pat pasidalino UAB „Lietuvos energija“ atstovai, pristatę savo patirtį viešųjų ir privačių interesų derinimo bei konfliktų prevencijos srityje, ir AB „Lietuvos geležinkeliai“, supažindinę su savo iniciatyva  organizuoti praktinius mokymus kibernetinio saugumo ir infrastuktūros saugos klausimais.

 

Nuotraukoje - VĮ "Oro navigacija" atstovai: Vytautė Jušškaitė, Teisės skyrius, teisininkė ir Žygimantas Jakonis, Saugumo skyriaus virššininkas.