Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Susisiekimo ministerija viešina visą geležinkelio elektrifikavimo audito ataskaitą

Data

2020 05 29

Įvertinimas
2
7348_34135bc3822de964db045a2602d0f55c.jpg

Siekdama maksimalaus skaidrumo ir informuodama visuomenę apie valstybinės reikšmės projektų įgyvendinimą, Susisiekimo ministerija viešina visą geležinkelio elektrifikavimo projektų vidaus audito ataskaitą.

 

Susisiekimo ministerija jau skelbė, jog atliekant auditą nustatyta juridinių faktų ir aplinkybių, leidžiančių abejoti vieno didžiausių Lietuvos istorijoje viešojo pirkimo skaidrumu, o kartu ir AB „Lietuvos geležinkeliai“ vadovybės priimtų sprendimų pagrįstumu bei veiklos tinkamumu.

 

Vidaus audito metu Susisiekimo ministerija įvertino AB „Lietuvos geležinkeliai“ vykdomus geležinkelio elektrifikavimo projektus, finansuojamus Europos Sąjungos fondų lėšomis. Nustatyti pažeidimai įgyvendinant ruožo Kena – N.Vilnia, Vilniaus geležinkelio mazgo, ruožo Kaišiadorys – Radviliškis, ruožo Radviliškis – Klaipėda (Draugystės stotis) elektrifikavimą.

 

Geležinkelio elektrifikavimo projektų įgyvendinimo tinkamumo vertinimą atlieka ir Centrinė projektų valdymo agentūra (CVPA), kuri savo sprendimus priims birželio viduryje. CPVA ir kitos valstybės institucijos taip pat yra supažindintos su Susisiekimo ministerijos atlikto vidaus audito ataskaita. Tikimasi, kad jos pagal savo kompetenciją išnagrinės informaciją ir, matydamos poreikį, imsis atitinkamų veiksmų. Tada bus galima atitinkamai vertinti AB „Lietuvos geležinkeliai“ priimtų sprendimų ir atliktų veiksmų galimai padarytą žalą.

 

Audito ataskaita teikiama susipažinti Lietuvos Respublikos Prezidentui, Vyriausybei, Seimo Ekonomikos komitetui, dėl nuomonės pateikimo – Viešųjų pirkimų tarnybai, Konkurencijos tarybai ir Centrinei projektų valdymo agentūrai. Audito ataskaita dėl nustatytų faktų įvertinimo ir ginant viešąjį interesą taip pat pateikta Generalinei prokuratūrai, Specialiųjų tyrimų tarnybai ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybai prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos.

 

Su visa audito ataskaita galite susipažinti čia: