Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Susisiekimo ministras J. Narkevičius: bendradarbiavimas su Turkija neša abipusę naudą

Data

2020 01 31

Įvertinimas
0
200131-sumin-turkijos-ministres-atvyk-foto-print-3.jpg

Lietuva pasirengusi toliau plėtoti ekonominį bendradarbiavimą su Turkija transporto srityje. Šiandien, susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius, susitikęs su Turkijos prekybos ministre Ruhsar Pekcan, patikino, kad glaudesnis bendradarbiavimas atneštų naudos abiem šalims.

„Siekiame dar aktyvesnio ekonominio bendradarbiavimo su Turkija oro, kelių transporto, logistikos srityse. Galime pasiūlyti gerai išvystytą infrastruktūrą, kurią Turkijos partneriai galėtų išnaudoti plėtrai“, – sako susisiekimo ministras J. Narkevičius.

Susitikimo metu ministras akcentavo, kad Lietuva yra suinteresuota plėtoti tarptautinę efektyviai veikiančią transporto ir logistikos grandinę gabenant krovinius Šiaurės-Pietų transporto koridoriumi ir pakvietė Turkiją glaudžiau bendradarbiauti vystant konteinerinių pervežimų projektą „Vikingas“. AB „Lietuvos geležinkeliams“ aktuali projekto „Vikingas“ plėtra tiek sausumos, tiek jūrų keliu, o Turkijos partneriams siūloma organizuoti pervežimų „Vikingo“ maršrutu jūrinę dalį, t. y. užsiimti konteinerių gabenimu iš Turkijos iki Ukrainos uostų ir sujungti Turkijos ir Skandinavijos rinkas.

Sėkmingas bendradarbiavimas su Turkijos transporto ministerija kelių transporto srityje yra svarbus Lietuvai. 2019 metais pradėtos derybos dėl Lietuvos ir Turkijos susitarimo dėl tarptautinio mišriojo krovinių vežimo. Šiais metais tikimasi sutarti dėl didesnės trišalių leidimų kvotos Lietuvos vežėjams.

Turkija išlieka svarbia partnere ir oro transporto srityje. Nors ši šalis yra tarp populiariausių lietuvių atostogų krypčių, tačiau platesnis skrydžių krypčių pasirinkimas ir tiesioginis susisiekimas tarp didžiausių abiejų šalių miestų būtų abipusiai naudingas. Turkija yra ir vienas didžiausių regiono skrydžių centrų, vien Turkish Airlines iš Stambulo gali pasiūlyti skrydžius į daugiau nei 200 kitų pasaulio miestų, todėl dažnesni skrydžiai į tris tarptautinius oro uostus Lietuvoje atvertų lietuviams daugiau galimybių patogiai keliauti.