Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Susisiekimo ministras: „Vilniaus deklaracijoje įtvirtintas bendras siekis kurti naujus prekių kelius iš Azijos į ES“

Data

2009 10 20

Įvertinimas
0

„Pirmasis Azijos-Europos transporto ministrų susitikimas baigiamas Vilniaus deklaracija, kuria siekiama kroviniams atverti greitesnį, pigesnį ir saugesnį sausumos kelią į Europą“ – pažymėjo Lietuvos susisiekimo ministras Eligijus Masiulis.

Vilniaus deklaracijoje šalys sutarė gerinti sąlygas Azijos ir Europos prekybiniams ryšiams, formuojant ilgalaikę, efektyvią ir saugią transporto sistemą.

„Transportas lieka svarbiu ekonomikos varikliu“, - pabrėžė Lietuvos ministras E. Masiulis, todėl ASEM transporto ministrai sutarė suburti ekspertų grupę, kuri iki kito ministrų susitikimo parengs konkrečių Vilniaus deklaracijos įgyvendinimo priemonių planą.

Kinijos transporto ministras Li Šenglin, pagrindinis Lietuvos susisiekimo ministro partneris organizuojant ministrų susitikimą, pažymėjo, kad Kinija pasiruošusi aktyviai spręsti kylančias transporto problemas, nes suinteresuota kuo laisvesniu ir spartesniu krovinių judėjimu tarp Kinijos ir Europos sąjungos, didžiausios prekybos partnerės.

ASEM šalys skatins tarptautines finansines organizacijas prisidėti prie transporto infrastruktūros tarp Azijos ir Europos projektų finansavimo, svarbų dėmesį skiriant geležinkelių ir intermodalinėms sausumos transporto jungtims.

Taip pat ASEM šalys ketina kreiptis į tarp jų išsidėsčiusias NVS valstybes, kviesdamos kartu spręsti problemas, susijusias su Europos–Azijos transporto koridorių plėtote.

Ši deklaracija parengta atsižvelgiant ir į spalio 19 d. Vilniuje vykusio Azijos–Europos transporto plėtros forumo išvadas bei verslo atstovų siūlymus dėl abiejų žemynų susisiekimo sistemos plėtros.

Pasak ministro E. Masiulio, Vilniaus deklaracijoje, atsižvelgiant į tarptautinio transporto verslo forumo siūlymus, šalys įsipareigojo glaudžiai bendradarbiauti šalinant fizines ir administracines kliūtis tarifų sistemoje, muitinėse ir pasienyje Azijos ir Europos kelių, geležinkelių, jūrų ir oro transportui.

Pirmojo ASEM transporto ministrų susitikimo dalyviai sutarė, kad nuo šiol tokie susitikimai taps nuolatiniais ir bus rengiami kas dvejus metus, pakaitomis Europoje ir Azijoje. Vilniuje nuspręsta, kad kitas ministrų susitikimas 2011 metais vyks Azijoje.

 

2009-10-20