Susisiekimo sektoriaus startuoliai kviečiami kreiptis dėl Ko-investicinio fondo investicijų

Data

2019 09 12

Įvertinimas
0
5693_55b9055b88ff06e.jpg

Susisiekimo sektoriaus startuoliai, labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės, turinčios konkurencingų ir komerciškai pagrįstų idėjų, bei privatūs investuotojai, kurie nori investuoti į tokias įmones, kviečiami kreiptis dėl investicijų į KŪB „Koinvesticinis fondas“.

Dar balandį įsteigtas naujas 5 mln. eurų fondas, kuriuo siekiama paskatinti įmones kurti mobilumo paslaugas ir produktus, intelektines transporto sistemas ir inovatyvias transporto technologijas, mažinančias transporto sukuriamą anglies dioksido emisiją, jau pradeda savo veiklą.

Privatūs investuotojai, norintys investuoti į įmonę, veikiančią minėtoje srityje, gali kreiptis į UAB „Kofinansavimas“ dėl bendrų investicijų. Taip įmonės galės gauti didesnį trūkstamų lėšų kiekį, kad verslo idėją susisiekimo sektoriuje galėtų paversti realybe.

ES Sanglaudos fondo lėšomis finansuojamą Ko-investicinį fondą susisiekimui įsteigė Susisiekimo ministerija, Finansų ministerija ir UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA). Finansinę priemonę „Ko-investicinis fondas susisiekimui“ įgyvendina INVEGA kartu su dukterine įmone UAB „Kofinansavimas“ per jų valdomą KŪB „Koinvesticinį fondą“. Bendromis investicijomis rūpinasi ir jas atlieka UAB „Kofinansavimas“.

Apie KŪB „Koinvesticinis fondas“

Koinvesticinis fondas kartu su privačiais rizikos kapitalo fondais ir verslo angelų grupėmis investuoja į verslą pradedančias (startuolius) bei verslo plėtrą vykdančias privačias Lietuvos įmones. Fondas įmonių, į kurias investuoja, valdyme dalyvauja kaip tylusis investuotojas. Šiuo metu Koinvesticinis fondas turi 4 subfondus: „Ko-investicinis fondas“, „Ko-investicinis fondas II“, „Ko-investicinis fondas MTEPI“ ir „Ko-investicinis fondas susisiekimui“, iš kurių atliekamos atitinkamos investicijos.

INVEGA informacija