Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Susisiekimo sektoriuje tikimasi Japonijos verslo investicijų

Data

2019 09 18

Įvertinimas
0
Konteineriu terminalas uoste.jpg

Lietuva, siekdama įsitvirtinti kaip tranzitinė šalis tarp Rytų-Vakarų ir Šiaurės-Pietų transporto koridorių, tikisi pritraukti investicijų ir tranzitinių krovinių iš Japonijos verslo. Lietuva gali Japonijai pasiūlyti naudotis integruota transporto ir logistikos sistema bei intermodalinių terminalų paslaugomis, bendradarbiauti įgyvendinant Klaipėdos uosto plėtrą, projektą „Rail Baltica“ bei dalyvauti diegiant 5G ryšį Lietuvoje ir regione. Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius šias galimybes šiandien aptarė su Japonijos tarptautinio bendradarbiavimo banko (JBIC) atstovais.

„Turime išvystytą infrastruktūrą ir tarptautiniams partneriams galime pasiūlyti palankias sąlygas ir investicinę aplinką. Sieksime pritraukti konteinerines linijas, kurios padėtų vystyti Klaipėdos uostą kaip pagrindinį konteinerių paskirstymo uostą Baltijos jūroje“, – kalbėjo susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius.

Pasak J. Narkevičiaus, šiuo metu Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste konteinerių krovos pajėgumai yra beveik išnaudoti, tad Lietuva, norėdama išlaikyti lyderystę, privalo imtis veiksmų – įgyvendinti išorinio uosto statybos projektą.

Galimybių glaudžiam bendradarbiavimui su Japonijos verslo kompanijomis yra ir geležinkelių srityje. Lietuva turi ryžtingą planą iki 2026 metų pabaigti strateginę reikšmę šaliai turintį tarptautinį projektą „Rail Baltica“. Įsibėgėjant „Rail Baltica“ darbams „Lietuvos geležinkeliai“ skelbia daug viešųjų pirkimų konkursų, kurie yra atviri užsienio kompanijos.

Susisiekimo ministerija kartu su mobiliojo ryšio operatoriais ir valstybinių institucijų atstovais rengia 5G ryšio plėtros Lietuvoje gaires. Aiški 5G ryšio plėtros vizija ir priemonių planas padės Lietuvai siekti lyderystės 5G ryšio technologijoje tarp kitų Europos Sąjungos šalių. Plečiant autonominių automobilių eksploatavimui reikiamą infrastruktūrą, Lietuva kartu su kaimyninėmis šalimis – Latvija, Estija ir Lenkija – kuria pirmąjį Baltijos šalyse 5G koridorių, kuris bus pritaikytas autonominių transporto priemonių judėjimui. Japonijos kompanijų patirtis sėkmingai įgyvendinant tokio masto projektus padėtų Lietuvai sparčiau sukurti pilnai veikiančią 5G ryšio sistemą.