Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Susisiekimo viceministras A. Štaras: „Kartu su geležinkelininkų profsąjungomis sprendžiame aktualiausius darbuotojams ir įmonei klausimus“

Data

2009 11 17

Įvertinimas
0

„Sėkmingai dirbanti bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ – viena iš svarbiausių įmonių, sunkmečiu palaikanti šalies ekonomiką. Džiaugiuosi, kad su įmonės vadovais ir profesinėmis sąjungomis galime konstruktyviai spręsti tolesnei įmonės veiklai svarbius klausimus ir kartu ieškoti sprendimų, kurie būtų naudingi ir valstybei, ir geležinkelių darbuotojams“, – sakė susisiekimo viceministras A.Štaras, vadovaujantis socialinį dialogą geležinkelių transporto sektoriuje užtikrinančiai komisijai.

Vienas iš labiausiai AB „Lietuvos geležinkeliai“ rūpimų klausimų – nuostolių, patiriamų vežant keleivius, kompensavimas. Vykdydama valstybės įpareigojimą teikti viešąsias paslaugas, bendrovė kasmet patiria didelių nuostolių, kurių didžiąją dalį tenka dengti krovinių vežimo pajamomis. Tai apsunkina bendrovės veiklą, neleidžia mažinti krovinių vežimo tarifų, todėl prarandamas konkurencingumas su Latvijos ir Estijos geležinkeliais, kur nuostolius už keleivių vežimą kompensuoja valstybė.

Posėdyje sutarta bendradarbiaujant Susisiekimo ministerijai ir „Lietuvos geležinkeliams“ parengti nuostolių, patiriamų vežant keleivius, skaičiavimo tvarką.

Susitikime taip pat diskutuota dėl galimybės „Lietuvos geležinkeliams“ gauti dalį akcizo už degalus, bendrovės dividendų, infrastruktūros ir riedmenų atnaujinimo, efektyvesnio bendrovės lėšų panaudojimo, darbuotojų atlyginimų.

Pasak Lietuvos geležinkelininkų profsąjungų federacijos pirmininko Viliaus Ligeikos, bendrovės darbuotojai supratingai vertina esamą situaciją, yra pasirengę patys teikti pasiūlymus, kaip taupiau naudoti bendrovės lėšas. „Norime kartu spręsti bendrovės veiklos problemas ir parodyti, kad profsąjungos gali ne tik mitinguoti, bet ir konstruktyviai dirbti“, – sakė profsąjungos vadovas V. Ligeika.

Susisiekimo ministro įsakymu Komisija socialiniam dialogui geležinkelių transporto sektoriuje užtikrinti sudaryta šių metų rugsėjo mėnesį. Bendrovei svarbius klausimus kartu svarsto Susisiekimo ministerijos, AB „Lietuvos geležinkeliai“ ir Lietuvos geležinkelininkų profesinių sąjungų atstovai.

 

Dalia Perednienė

Komunikacijos skyriaus vyr. specialistė