Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Susisiekimo viceministras R. Vaštakas: „Siūlome netaikyti akcizo suslėgtoms gamtinėms dujoms“

Data

2009 11 19

Įvertinimas
0

Viceministro nuomone, toks akcizo padidinimas praktiškai sustabdo šio ekologiško alternatyvaus kuro panaudojimo plėtrą. Lietuvai vis labiau susiduriant su priklausomybe nuo naftos ir jos produktų (benzino, dyzelio), gamtinės dujos galėtų būti sveikintina alternatyva.

Susisiekimo ministerija parengė ir suderino su Lietuvos valstybės institucijomis valstybės pagalbos schemą dėl galimybės akcizo mokesčio netaikyti suslėgtoms gamtinėms dujoms, kurias vietinio reguliaraus susisiekimo autobusai naudoja kaip variklių degalus.

Prieš teikiant Vyriausybei svarstyti šį projektą, valstybės pagalbos schema turi būti suderinta su Europos Komisija.

„Ekologiško alternatyvaus kuro vartojimo skatinimas yra vienas iš Vyriausybės prioritetų, tikimės, kad akcizo mažinimas paskatintų vartotojus rinktis aplinkai aplinką mažiau teršiantį kurą“,– teigia R. Vaštakas. Pasak jo, kai kurios šalys jau taiko nulinį tarifą autobusams, tokiu pavyzdžiu seka ir Lietuva.

Taip pat Vyriausybei teikiamas atitinkamas Akcizų įstatymo pakeitimo projektas.

  

Arūnas Daugis

Komunikacijos skyriaus vedėjo pavaduotojas