Trečiųjų šalių kroviniams iš Lietuvos terminalų vežti – apie 67 proc. daugiau leidimų

Data

2017 10 19

Įvertinimas
2
DSC_0133.JPG

Gera žinia Lietuvos vežėjams, gabenantiems krovinius automobilių kelių transportu. 2018 metais jie gaus apie 38 proc. daugiau leidimų, skirtų kroviniams į/iš trečiųjų šalių vežti, ir net apie 67 proc. daugiau Rusijos dvišalių leidimų, kurie leis vežti trečiųjų šalių krovinius iš mūsų šalies terminalų. Šiems metams taip pat skirta papildomų leidimų.

Šie krovinių automobilių keliais vežėjams itin aktualūs klausimai buvo aptarti Rusijos Federacijos sostinėje Maskvoje, kur spalio 12–13 dienomis vyko Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos Tarptautinio transporto forumo Kelių transporto darbo grupės posėdis.

Posėdžio metu įvyko Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos ir Rusijos Federacijos transporto ministerijos atstovų susitikimas.

Dvišaliame susitikime buvo sutarta, kad mūsų šalies vežėjai dar šiais metais papildomai gaus 5 tūkst.  Rusijos dvišalių leidimų, leidžiančių vežti trečiųjų šalių krovinius iš Lietuvos terminalų, ir 1 tūkst. 500 leidimų, skirtų juos vežti į/iš trečiųjų šalių.

Abi pusės taip pat preliminariai susitarė padidinti leidimų kvotą 2018 metams – apie 38 proc. daugiau leidimų kroviniams į/iš trečiųjų šalių ir apie 67 proc. daugiau Rusijos dvišalių leidimų trečiųjų šalių kroviniams iš Lietuvos terminalų vežti.