Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Valstybinė kelių transporto inspekcija mažina administracinę naštą verslui

Data

2010 11 09

Įvertinimas
0
Valstybinė kelių transporto inspekcija mažina administracinę naštą verslui
Valstybinė kelių transporto inspekcija mažina administracinę naštą verslui
Šiuo metu jau 33 proc. Inspekcijos teikiamų paslaugų yra perkeltos į elektroninę erdvę. Nuo 2011 m. vasario 1 d. į elektroninę erdvę planuojama perkelti visas Inspekcijos teikiamas paslaugas, kurios ūkio subjektams bus suteikiamos pasirašius elektroniniu parašu. Toks administracinės paslaugos teikimo būdas turi didžiulį privalumą, kadangi vežėjui leis sutaupyti laiko.
 
Diegiant elektronines paslaugas, jau nuo 2008 m. palengvinta prašymų išduoti skaitmeninių tachografų korteles pateikimo procedūra. Inspekcija keičiasi duomenimis su valstybės registrais (Juridinių asmenų, Gyventojų, Adresų, Lietuvoje registruotų kelių transporto priemonių, Vairuotojų), kitų institucijų, juridinių asmenų (techninės apžiūros centrų ir Valstybinės mokesčių inspekcijos) ir kitų ES valstybių atitinkamų institucijų duomenų bazėmis. Taikant šiuolaikines technologijas taupomas pareiškėjų laikas.
 
Nuo 2010 m. Inspekcija sėkmingai įgyvendina „vieno langelio“ principą. Šiuolaikinių informacinių technologijų ir centralizuotos duomenų bazės pagrindu veikianti informacinė sistema „Keltra“ leidžia  klientams vienodomis sąlygomis suteikti paslaugas bet kuriame Inspekcijos struktūriniame padalinyje, neatsižvelgiant į vežėjų registracijos vietą. Nuo 2010 m. birželio mėn. Inspekcija vežėjams sudarė galimybę Europos Bendrijos licencijų ir leidimų kopijas bei kelių transporto veiklos licencijų korteles užsisakyti internetu. Vežėjui nebūtina į Inspekciją atvykti su prašymu ir dokumentais – pakanka tik internetu pateikti prašymą iš savo darbo vietos.
 
Kad paslaugų gavėjai įgustų paslaugas užsakyti internetu, kiekvieno regiono departamento paslaugų administravimo skyriuje įrengta po kompiuterizuotą darbo vietą. Iš šios darbo vietos paslaugų gavėjai gali pabandyti užsisakyti elektronines licencijavimo dokumentų išdavimo paslaugas, peržiūrėti informaciją, sumokėti valstybės rinkliavą ir kt. Jei kyla neaiškumų, Inspekcijos darbuotojai suteikia visą reikiamą informaciją ir pakonsultuoja, kaip paslaugas užsisakyti internetu. Artimiausiu metu planuojama kiekvienoje kompiuterizuotoje darbo vietoje įdiegti galimybę užsakomas paslaugas pasirašyti elektroniniu parašu ir prijungti skenerį, kuris leis be papildomų rūpesčių nusiskenuoti reikiamus dokumentus.
 
Ypatingas dėmesys skiriamas ūkio subjektų veiklos priežiūrai. Pagal Viešojo administravimo įstatymo pataisas visos ūkio subjektus prižiūrinčios institucijos privalo vadovautis naujais principais: planuoti patikrinimus ir apie juos iš anksto informuoti ūkio subjektus (Inspekcijoje tai daroma nuolat), neplanuotai tikrinti tik turint motyvuotą pagrindą, orientuotis į verslo konsultavimą, o ne baudimą. Taip norima užtikrinti, kad verslą kontroliuojančios institucijos būtų verslo pagalbininkės.
 

Vidutiniškai per mėnesį Inspekcijos darbuotojai telefonu suteikia apie 10 500 konsultacijų, elektroniniu paštu – apie 60, per Inspekcijos interneto svetainę – apie 400 konsultacijų.