„Viena juosta, vienas kelias“: Lietuvos ir Kinijos transporto verslo asociacijos planuoja glaudesnį bendradarbiavimą

Data

2018 10 09

Įvertinimas
0
O6JTUC0.jpg

Lietuva, esanti patogioje geografinėje padėtyje tarp Rytų ir Vakarų, gali tapti svarbiu Kinijos partneriu transporto srityje, Kinijai įgyvendinant Naujojo Šilko kelio – „Vienos juostos, vieno kelio“ iniciatyvą. Šia tema Vilniuje surengtas tarptautinis seminaras bei Kinijos tarptautinės ekspeditorių asociacijos ir Rytų–Vakarų transporto koridoriaus asociacijos atstovų susitikimas su Lietuvos Susisiekimo ministerijos vadovais.

Susisiekimo ministerijoje viešėjusiems svečiams – Kinijos tarptautinių krovinių ekspeditorių asociacijos (CIFA) generaliniam sekretoriui Liu Xuede, Kinijos Zhejiang universiteto Jūros logistikos ir laisvosios prekybos salų tyrimų centro direktoriui prof. Paul Tae-Woo Lee ir „China Merchants“ Kinijos–Baltarusijos komercijos ir logistikos korporacijos bei „Didžiojo akmens“ industrinio parko atstovui Mao Cong – pristatytas Lietuvos susisiekimo sektorius bei šalies transporto ir logistikos stipriosios pusės, kurios užtikrintų palankias sąlygas nuolatiniam Kinijos krovinių srautui aptarnauti.

„Lietuvos sėkmė transporto ir logistikos srityje priklauso nuo gebėjimo reaguoti į naujas ekonominio bendradarbiavimo galimybes, investicijų srautus bei globalios ir regioninės prekybos tendencijas. Geografiškai būdama ties Kiniją ir Europą jungiančiu transporto koridoriumi, Lietuva siekia būti konkurencinga tarptautiniame lygmenyje ir pasiūlyti naujų iniciatyvų, atitinkančių naujausias plėtros kryptis“, – sakė susisiekimo viceministras Ričardas Degutis. 

Pasak viceministro, krovinių srautams tarp Kinijos ir Europos aptarnauti Lietuvos transporto sektorius siūlo intermodalinių terminalų Vilniuje ir Kaune bei Klaipėdos valstybinio jūrų uosto paslaugas, oro, kelių ir geležinkelių transporto pajėgumus.

Kinijos CIFA asociacijos vadovo Liu Xuede teigimu, Naujojo Šilko kelio plėtra turi tarnauti rinkai, o tarptautinis projektas turi būti naudingas jame dalyvaujančioms šalims. Įvertindamas Lietuvos geografinę padėtį, infrastruktūrą ir ilgalaikius draugiškus šalių ryšius transporto srityje, svečias teigė, kad Lietuva gali tapti transporto ir logistikos tiltu, sujungiančiu Šilko kelio liniją tarp Kinijos ir Europos. Jis taip pat skatino bendromis šalių pastangomis imtis konkrečių žingsnių praktiškai įgyvendinti šį tikslą.

Kinijos ir Europos bendradarbiavimo transporto srityje galimybės buvo išsamiai aptartos spalio 8 d. Vilniaus Gedimino technikos universitete vykusiame tarptautiniame seminare tema „Baltijos jūros regiono integruotų daugiarūšių transporto jungčių su trečiosiomis šalimis plėtra“, kuriame dalyvavo svečiai iš Kinijos, Vokietijos ir Ukrainos. Seminarą surengė Rytų–Vakarų transporto koridoriaus asociacija, vadovaujama dr. Algirdo Šakalio.

Seminaro dalyviai apsilankė Vilniaus intermodaliniame terminale, kuriame AB „Lietuvos geležinkeliai“ atstovai pristatė terminalo veiklą ir pajėgumus ir bendradarbiavimą su trečiosiomis šalimis, ypač Kinija. Spalio 9–10 d. svečiai susitiks su Lietuvos nacionalinės ekspeditorių ir logistų asociacijos LINEKA, Kauno ir Klaipėdos laisvųjų ekonomikos zonų bei Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos atstovais.