Vilniuje – diskusija apie transporto priemonių saugos vaidmenį siekiant nulinės vizijos

Data

2018 10 04

Įvertinimas
0
1003-nuotrauka-straipsniui-02.jpg

Šiandien Vilniuje Lietuvos ir Europos saugaus eismo ekspertai diskutavo apie transporto priemonių saugos vaidmenį siekiant nulinės vizijos. Diskusiją surengė Susisiekimo ministerija, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje ir Europos transporto saugos taryba (ETSC).

„Visus mus, susirinkusius šiame renginyje, vienija bendras tikslas – siekti, kad keliuose nežūtų nė vienas eismo dalyvis. Šis siekis turi būti nuolat primenamas ir lydimas darbais. Svarbu, kad šį darbą tęstume reikiama linkme, įvertindami ir spręsdami saugiam eismui tenkančius iššūkius. Tad šis renginys – puiki galimybė padiskutuoti apie saugų eismą ir saugių transporto priemonių ypatumus bei prielaidas, kurios padėtų keisti požiūrį į transporto priemonės saugą“, – sako susisiekimo ministras Rokas Masiulis.

Ministro teigimu, vienas sudėtingiausių klausimų, nagrinėjant „Vizijos 0“ priemones, yra paskatinti visuomenę suvokti, kad automobilis nėra tik priemonė patekti iš taško A į tašką B. Transporto priemonė – tai ir įrankis, kuris padeda išvengti eismo įvykių arba apsaugo eismo įvykio metu. „Nepamirškime, kad galime suteikti didesnį saugumą sau ir savo keleiviams, jei tik pasirinksime saugesnį automobilį“, – teigia ministras R. Masiulis.

Diskusijoje taip pat aptartos „Vizijos 0“ priemonės, susijusios su transporto priemonių sauga, be to, Vilniaus autodrome surengti praktiniai automobilių avarinio stabdymo sistemų bandymai. Tokios stabdymo sistemos, kai transporto priemonė sustoja pati, be vairuotojo veiksmų, gali tapti svarbia priemone sprendžiant pėsčiųjų saugos gatvėse ir keliuose problemą.

Šiuo metu Europos Sąjungos valstybės narės siekia, kad iki 2020 m. aukų skaičius keliuose būtų sumažintas perpus, palyginti su 2010 m. Tai – tarpinis rezultatas siekiant galutinio „Vizijos 0“ tikslo, kad keliuose nežūtų nė vienas žmogus. Šiam tikslui pasiekti svarbus tiek pačių eismo dalyvių supratimas, kultūra ir pagarba kitiems eisme, tiek ir saugi kelių infrastruktūra, saugūs automobiliai ir šiuolaikiškos kontrolės priemonės.