Kita veikla

Susisiekimo ministerijos bendradarbiavimas su užsienio šalimis vykdomas dvišaliu ir daugiašaliu formatu: palaikant ryšius su atitinkamomis užsienio valstybių struktūromis, tarptautinėmis organizacijomis, kitomis institucijomis, užsienio šalių ambasadomis ir nevyriausybinėmis organizacijomis. Ministerija taip pat organizuoja tarptautinių sutarčių ir susitarimų projektų transporto ir komunikacijų srityje rengimą, pasirašytų bendradarbiavimo dokumentų  (dvišalių ir daugiašalių sutarčių ir konvencijų) vykdymą.        

Elektromobiliai

Elektromobilis - transporto priemonė, kurioje energija mechaniniam judesiui atlikti tiekiama tik iš elektros energijos kaupiklio.

Elektromobilių įkrovimo prieiga - elektromobilių įkrovimo sąsaja, per kurią galima vienu metu įkrauti (bent) vieną elektromobilį, arba įrenginys, kuriuo vienu metu galima pakeisti (bent) vieno elektromobilio akumuliatorių.

Elektromobiliai Lietuvoje

Elektra varomų transporto priemonių rinka yra jauna ir besivystanti. Lietuva, kaip ir pasaulis, šiuo metu žengia pirmuosius žingsnius ekologiško transporto link.

Intelektinės transporto sistemos

Intelektinės transporto sistemos (ITS) – tai sistemos, kuriose taikomos informacinės ir ryšių technologijos, įskaitant infrastruktūrą, transporto priemones ir naudotojus, ir eismo valdymui bei judumo valdymui, o taip pat sąsajoms tarp įvairių rūšių transporto. ITS plėtra užtikrina efektyvų spūsčių ir avaringumo mažinimą, eismo kontrolę bei sprendžia viešojo transporto problemas.

Teritorijų planavimas

Rail Baltica

Kontaktai ir papildoma informacija dėl žemės paėmimo visuomenės poreikiams procedūros pradžios:

A. Varnienė, tel. (8 5) 239 3942, el. p. asta.varniene@sumin.lt

E. Savickas, tel. (8 5) 239 3848, el. p. evaldas.savickas@sumin.lt

Paskelbti Studentų baigiamųjų darbų transporto tema konkurso nugalėtojai

2014 m. spalio 8 d. Susisiekimo ministerijoje vyko Studentų baigiamųjų darbų transporto tema konkursas, kurio metu konkurso dalyviai pristatė savo darbus konkurso komisijai ir varžėsi dėl geriausio baigiamojo darbo pozicijos.

Paskelbti šie 2014 m. konkurso geriausi baigiamieji darbai:

  • Pirmosios studijų pakopos baigiamieji darbai: Oro transporto tema – baigiamasis darbas „Civilinė aviacija Lietuvoje 1938–1940 m.“, darbo autorius Vytautas Kriaučiūnas (Vytauto Didžiojo universitetas). Miesto susisiekimo sistemų tema – baigiamasis darbas „Mažos talpos autobusų integravimo į Vilniaus viešojo transporto sistemą analizė ir įtakos Vilniaus viešojo transporto sistemai vertinimas“, darbo autorė Ieva Černeckytė (Vilniaus Gedimino technikos universitetas).
  • Antrosios studijų pakopos baigiamieji darbai: Kelių transporto tema – baigiamasis darbas „Automobilio susidūrimo su dviratininku tyrimas“, darbo autorius Simonas Doda (Kauno technologijos universitetas). Vandens transporto tema – baigiamasis darbas „Alternatyvaus kuro panaudojimo „Perseus“ tipo laivuose tyrimas ir dviejų rūšių kuro sistemos technologinis įdiegimas“, darbo autorius Vilius Siniakovas (Klaipėdos universitetas). Geriausia disertacija išrinktas darbas „Automobilių skirstymo tinklo modeliavimas jungiant gamintojų tiekimo kanalus“, darbo autorius Aurimas Vilkelis (Vilniaus Gedimino technikos universitetas).


Paskutinė atnaujinimo data: 2017-03-21