Elektromobilių infrastruktūros plėtra

Viešosiose elektromobilių įkrovimo infrastruktūros plėtros gairese nustatyti viešųjų elektromobilių įkrovimo prieigų įrengimo ir eksploatavimo reikalavimai ir rekomendacijos.

Viešosios elektromobilių įkrovimo infrastruktūros plėtros tikslas – kuriant ir plėtojant viešai prieinamą elektromobilių įkrovimo prieigų tinklą Lietuvoje, skatinti naudotis elektromobiliais, siekiant sumažinti naftos produktų vartojimą transporto sektoriuje ir sušvelninti transporto poveikį aplinkai.

Pirmiausia buvo kuriama ir plėtojama elektromobilių įkrovimo infrastruktūra penkiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose ir kurortuose, taip pat pagrindiniame transeuropiniame kelių tinkle (angl. TEN-T Core network), t. y. šalia tarptautinių automagistralių (valstybinės reikšmės magistralinių kelių) E85 ir E67, vėliau - ir šalia kitų kelių, priklausančių TEN-T tinklui  maždaug kas 50 kilometrų, susisiekimui elektromobiliais tarp miestų užtikrinti.

2014- 2017-2018 m. elektromobilių įkrovimo infrastruktūros plėtra valstybinės reikšmės keliuose:

   

2014-2019 metais automagistralėje Vilnius–Klaipėda, automagistralėje Vilnius–Panevėžys ir šalia kitų valstybinės reikšmės kelių jau įrengta 25 viešosios didelės galios elektromobilių įkrovimo stotelės: 

 

Ši infrastruktūra kuriama ir plėtojama atsižvelgiant į patvirtintus Europos Sąjungos standartus ir sudarant galimybę įkrauti visų tipų elektromobilius (trijų tipų prieigos - AC, DC (Combo2 ) ir DC (CHAdeMO)).

Informacinėje sistemoje www.eismoinfo.lt yra teikiama informacija apie šių elektromobilių įkrovimo prieigų tipą, būseną ir užimtumą tikruoju laiku.

      

 

ELEKTROMOBILIŲ ĮKROVIMO INFRASTRUKTŪRA MIESTUOSE

Pasinaudoti ES investicijomis elektromobilių įkrovimo prieigoms įrengti iš viso planuoja 17 Lietuvos savivaldybių. Šiam tikslui skirtos Europos regioninės plėtros fondo lėšos. Prieigas planuojama įrengti iki 2020 m. pabaigos.

Savivaldybė: Didelės galios / Įprastos galios elektromobilių įkrovimo stotelių skaičius (vnt.):

Alytus 3 / -

Birštonas 2 / -

Druskininkai - / 4

Jonava 2 / 1

Kaunas 1 / 10

Kėdainiai 1 / 1

Klaipėda 3 / -

Marijampolė 2 / -

Mažeikiai 2 / -

Neringa 2 / -

Palanga 2 / -

Panevėžys 3 / -

Tauragė 1 / 4

Telšiai 2 / -

Utena 1 / 2

Vilnius 5 / -

Visaginas  1 / 1

VISO:  33 / 23

Daugelis savivaldybių elektromobilių įkrovimo prieigas yra numačiusios savo parengtuose ar rengiamuose darnaus judumo mieste planuose, su kuriais galite susipažinti čia: https://sumin.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/darnaus-judumo-mieste-planai

Planuojama elektromobilių įkrovimo prieigų plėtra miestuose: 

VILNIUS. Sostinėje šiuo metu veikia apie 130 elektromobilių įkrovimo stotelių (dalis jų nėra viešos), Vilniaus miesto elektromobilių įkrovimo stotelių žemėlapį galite pasižiūrėti čia:

 https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1z_T_HwT-og9V32_UCC9NYpwfuPsVEZzc&ll=54.709993034940794%2C25.25231585000006&z=12

Atsižvelgiant į didėjanti elektromobilių skaičių ir įkrovimo prieigų poreikį iki 2020 m. pabaigos Vilnius numatė įrengti 59 viešąsias elektromobilių įkrovimo prieigas, pagal Vilniaus miesto tarybos patvirtintą prieigų įrengimo vietų planą. Iš šių 59 prieigų viena prieiga – įprastos galios, viena prieiga – itin didelės galios (272 kW galios), likusios ­– didelės galios (šioje prieigose vienu metu galės krautis 2 elektromobiliai). Elektromobilių įkrovimo kaina prieigose bus skaičiuojama už naudojimosi ja laiką. Didžioji dalis jų (50) jau įrengta ir veikia .

 

Aktualią informaciją  apie šiuo metu Lietuvoje ir pasaulyje veikiančias viešas ir privačias elektromobilių įkrovimo prieigas taip pat galite rasti interneto svetainėje http://chargemap.com/.

Paskutinė atnaujinimo data: 2019-11-26