BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


2 Uždavinys. Mažinti korupcijos prielaidas optimizuojant priežiūros institucijų veiklą, mažinant veiklos reglamentavimo naštą ūkio subjektams

Priemonė Vykdytojai Įvykdymo laikas Laukiami rezultatai
9. Dalyvauti ir bendradarbiauti rengiant teisės aktus, kurie panaikintų netikslingas, besidubliuojančias ar panašaus pobūdžio funkcijas, didintų priežiūros institucijų bendradarbiavimą, optimizuotų (sumažintų) šių institucijų skaičių (NKKP 3.1 priemonė) Susisiekimo ministerijos
Teisės skyrius,
Kelių ir civilinės aviacijos departamentas,
Vandens ir geležinkelių transporto departamentas, Informacinės visuomenės politikos departamentas
2012 m. II ketvirtis Parengti ir priimti teisės aktai, realiai sumažinantys priežiūros institucijų skaičių, priežiūros naštą ūkio subjektams, prielaidas nelegaliems mokėjimams, numatantys glaudesnį institucijų bendradarbiavimą ir keitimąsi informacija, padidinantys ūkio subjektų pasitikėjimą priežiūros institucijomis.
10. Išnagrinėti galiojančius teisės aktus, susijusius su priežiūros institucijų funkcijomis ir sankcijų sistema, pateikti pasiūlymus dėl priežiūros institucijų orientavimo į metodinės pagalbos teisės aktų laikymosi teikimą (NKKP 3.2 priemonė) Susisiekimo ministerijos
Teisės skyrius,
Kelių ir civilinės aviacijos departamentas,
Vandens ir geležinkelių transporto departamentas, Informacinės visuomenės politikos departamentas,
įstaigos prie ministerijos, vykdančios ūkio subjektų priežiūrą
2012 m. I ketvirtis Pagal Ūkio ministerijos parengtą išvadą ir siūlymus dėl teisės aktų keitimo, parengti ir priimti teisės aktai, kurie užtikrins, kad būtų teikiama daugiau viešų ir individualių konsultacijų ūkio subjektams, įgyvendinamas išankstinio įsipareigojimo dėl teisės aktų taikymo principas, didėtų ūkio subjektams teikiamų paslaugų kokybė ir efektyvumas.
Daugiau paslaugų suteikta elektroniniu būdu per Paslaugų ir gaminių kontaktinį centrą arba tiesiogiai kreipiantis į kompetentingą instituciją.
Padidintas priežiūros institucijų ir ūkio subjektų bendradarbiavimas, pasikeitęs priežiūros institucijų požiūris į verslą, metodinės pagalbos gavimo galimybė skatina ūkio subjektus pasitikėti priežiūros institucijomis, konsultuotis kaip laikytis teisės aktų reikalavimų. Kartu sumažintos paskatos nelegaliai mokėti.
11. Atlikti teisės aktuose įtvirtintų ūkinės komercinės veiklos leidimų (licencijų) peržiūrą, jų išdavimo sąlygų analizę, nustatyti nepagrįstus, neproporcingus ir perteklinius leidimus (licencijas) ir jų išdavimo sąlygas bei reikalavimus ir parengti būtinus teisės aktų pakeitimų projektus (NKKP 3.3 priemonė) Susisiekimo ministerijos 
Teisės skyrius, Kelių ir civilinės aviacijos departamentas, Vandens ir geležinkelių transporto departamentas, Informacinės visuomenės politikos departamentas, Ekstremalių situacijų prevencijos ir aplinkosaugos skyrius, įstaigos prie ministerijos, išduodančios ūkinės komercinės veiklos leidimus (licencijas) ar suteikiančios kitas teises
2012 m. IV ketvirtis Parengti teisės aktų projektai, kuriuose identifikuoti ir panaikinti arba pakeisti kitomis mažiau ribojančiomis priemonėmis diskriminuojantys, nepagrįsti ir neproporcingi leidimai (licencijos).
Daugiau paslaugų teikiama elektroniniu būdu per Paslaugų ir gaminių kontaktinį centrą arba tiesiogiai kreipiantis į kompetentingą instituciją. Sumažintas teisės aktuose nustatytų reikalavimų skaičius ir apimtis.
Nustatyti aiškesni ir skaidresni procedūrų terminai, mažesnis tiesioginių kontaktų su sprendimus priimančiais valstybės tarnautojais ir reikalaujamų pateikti dokumentų skaičius sudarys sąlygas ūkio subjektams vykdyti veiklą laikantis teisės aktų reikalavimų. Sumažės paskatų ūkio subjektams ieškoti nelegalių būdų išvengti reikalavimų laikymosi.
12. Parengti ir priimti teisės aktus, numatančius optimalesnius paslaugų atlikimo terminus ir galimybę nustatyti diferencijuotą apmokėjimą už paslaugų atlikimą trumpesniais terminais (NKKP 7.3 priemonė) Susisiekimo ministerijos
Kelių ir civilinės aviacijos departamentas, Vandens ir geležinkelių transporto departamentas, Informacinės visuomenės politikos departamentas; Ekstremalių situacijų prevencijos ir aplinkosaugos skyrius, įstaigos prie ministerijos, teikiančios paslaugas asmenims
2012 m. I ketvirtis Parengti ir patvirtinti teisės aktai, sudarantys galimybes greičiau asmenims gauti paslaugas.
13. Išanalizuoti ir patikslinti Klaipėdos valstybinio jūrų uosto žemės nuomos tvarką Susisiekimo ministerijos Vandens ir geležinkelių transporto departamentas, Kelių ir civilinės aviacijos departamentas 2012m. IV  ketvirtis Korupcijos prielaidų šalinimas, nustatant aiškias procedūras.
Parengtas ir priimtas teisės aktas.
14. Nustatyti detalesnį Lietuvos Respublikos jūrų uostų, šių uostų infrastruktūros ir suprastruktūros įrenginių (terminalų) apsaugos vertinimų, patikrinimų, apsaugos planų derinimo, patvirtinimo ir atitikties aktų išdavimo procedūrų reglamentavimą Susisiekimo ministerijos Vandens ir geležinkelių transporto departamentas 2012 m. II ketvirtis Korupcijos prielaidų šalinimas, nustatant aiškias procedūras.
Parengtas teisės akto projektas.
15. Geležinkelių transporto riziką valdyti elektroniniu būdu Valstybinė geležinkelio inspekcija prie Susisiekimo ministerijos 2012 m. IV ketvirtis Skaidresnis ir supaprastintas geležinkelių transporto rizikos valdymo procesas.
Patikrinimai, organizuoti remiantis informacinės sistemos nustatytais geležinkelių transporto rizikos rodikliais.
16. Peržiūrėti vidaus teisės aktus, reglamentuojančius kontrolės funkcijų atlikimą, siekiant didinti ministerijos darbuotojų, atliekančių kontrolės funkcijas, atsakomybę Susisiekimo ministerijos administracijos padaliniai, kurių darbuotojai atlieka kontrolės funkcijas, Teisės skyrius 2012 m. III ketvirtis Korupcijos prielaidų šalinimas.
Esant poreikiui parengtas teisės aktas.
17. Tobulinti privalomosios techninės apžiūros atlikimo kontrolę, užtikrinant privalomosios techninės apžiūros atlikimo skaidrumą  Valstybinė kelių transporto inspekcija prie Susisiekimo ministerijos 2012 m. IV ketvirtis

Priimti sprendimai ir( ar) teisės aktai.
Padidėjęs patikrinimų skaičius

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-02-11