Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


A.Butkevičius susipažino su Kauno rajono transporto plėtros projektais

Data

2008 06 10

Įvertinimas
0

Birželio 9 d.susisiekimo ministras Algirdas Butkevičius susitiko su Kauno rajono savivaldybės vadovais ir apsvarstė transporto infrastruktūros projektus, kurie galėtų pagerinti rajono ir miesto susisiekimo kokybę, skatinti verslo plėtrą, gerinti eismo saugą. Susitikimo dalyviai  diskutavo dėl Kauno viešojo logistikos centro dislokacijos ir jo įtakos tarptautiniams krovinių srautams.

Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas, jo pavaduotojai, skyrių vedėjai ir pareigūnai, atsakingi už transporto sistemos funkcionavimą bei plėtrą, pristatė ministrui A.Butkevičiui rajono transporto plėtros projektus ir informavo apie lėšų poreikį jiems.

Pasak mero, Kauno rajonas modernėja, kasmet beveik tūkstančiu išauga gyventojų skaičius, vyksta intensyvi miestelių urbanizacija, sparčiai didėja transporto srautai. Visa tai kelia pagrįstus rūpesčius dėl gyvenimo kokybės.

Algirdas Butkevičius supažindino rajono vadovus su 2007-2013 metų ES paramos lėšų paskirstymo transporto sektoriui tvarka. Jis informavo, kad šiais metais įsteigta Apskričių finansinė taryba, kuri skirstys regionams  europinę paramą. „Į šį regioną ateina didelės investicijos“,- užtikrino susisiekimo ministras. 2015 m . turi būti nutiestas Kauno aplinkkelis, kuris pagerins aplinkosauginę situaciją Karmėlavoje, sumažins spūstis, pagerins eismo saugą. Karmėlavoje ministras susitiko su seniūnu ir vietos bendruomenės atstovais, išklausė jų pageidavimus ir prašymus.

Kauno rajono meras V.Makūnas pristatė A.Butkevičiui keletą būsimų statybviečių, kur kils nauji viadukai, bus nutiesti apvažiavimo keliai, aprodė būsimo prekybos centro teritoriją Biruliškių kaime ir teritorijas,  kuriose rajono specialistai siūlo steigti Kauno viešąjį logistikos centrą.   

Ministras A.Butkevičius dar kartą akcentavo, kad ekonomiškai labiausiai pagrįsta būtų viešąjį logistikos centrą kurti ten, kur susikirs didžiausi tarptautinių krovinių srautai, kur yra geros sąlygos infrastruktūrai plėtoti ir paragino apskrities ir Kauno rajono specialistus kuo greičiau parengti ekonominius skaičiavimus dėl būsimo logistikos centro atsiperkamumo ir ekonominio naudingumo. Kaip vieną iš galimų variantų  jis pozityviai įvertino siūlymą steigti tokį centrą prie Karmėlavos, tačiau akcentavo žemės kainos problemą - reikėtų paskaičiuoti, kiek kainuos valstybei išpirkti šią žemę iš savininkų.

 „Potencialiose transporto infrastruktūros objektų vietose aplink Kauną laisvos valstybinės žemės nebėra, visos žemės išpirktos. Tai stabdo bet kokią tolesnę infrastruktūros plėtrą arba daro ją sunkiai įmanomą, nes valstybei prireiks daug lėšų žemei išpirkti,“-  pažymėjo  ministras.