BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Alytuje statomas Lietuvos tūkstantmečio tiltas

Data

2008 07 09

Įvertinimas
0

                

 

Liepos 9 d. susisiekimo ministras Algirdas Butkevičius dalyvavo Alytuje statomo Lietuvos tūkstantmečio tilto atminimo kapsulės įmontavimo ceremonijoje. 

 

Simbolinio pavadinimo – Lietuvos tūkstantmečio tilto - statybą per Nemuną ties Alytumi planuojama baigti 2009 m. vasarą. Šio tilto statyba pradėta prieš dvidešimt metų, tačiau dėl lėšų  trūkumo darbai ilgam nutrūko. Pernai iš valstybės finansuoja­mų programų gavus 7 mln. litų minėtam tiltui, rugsėjį jo statyba atnaujinta. Darbus pradėjo vykdyti Alytaus miesto savivaldybės skelbtą konkursą laimėjusi miesto bendrovė „Alkesta". Šiuo metu jau atlikta daugiau kaip trečdalis tilto statybos darbų. Šio tilto ilgis - 275 metrai be estakados.

 

Ministras A.Butkevičius pažymėjo, kad šis tiltas taps svarbia Alytaus miesto šiaurinio apvažiavimo dalimi, nes pagerės susisiekimas su mieto pramonės rajonu, tranzitinis transportas aplenks miesto centrą ir taip bus išspręsta ne tik automobilių spūsčių, bet ir taršos problema. Važiuojant į pramonės rajoną šiuo tiltu, alytiškiams kelias sutrumpės net 21 kilometru, o modernūs tilto inžinieriniai sprendimai netrukdys laivybos Nemune plėtrai.

 

Šiais metais trečio tilto per Ne­muną statybai Dzūkijos sostinėje Vyriausybė skyrė 14 mln. 500 tūkst. litų, Susisiekimo ministeri­ja — 2 mln. 600 tūkst. litų. Iš pas­tarosios sumos — 1 mln. 500 tūkst. litų privažiavimo keliams iki nau­jojo tilto įrengti. Viso Lietuvos tūkstantmečio tilto projekto įgyvendinimas kainuos 40 mln. Lt.

 

Ministras A.Butkevičius pažymėjo, kad 2008 m. Lietuvos kelių tinklui plėtoti   skirta beveik 1,6 mlrd. litų Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų. Tai 42 proc. daugiau nei pernai. Nors pagrindinė lėšų dalis skirta valstybinės reikšmės keliams tiesti ir modernizuoti, tačiau pagerės susisiekimas rajoninės reikšmės keliais, planuojama išasfaltuoti 360 km žvyrkelių, o tai 38 proc. daugiau nei pernai.

 

„Vyriausybės institucijos daro viską, kad šalies ir atskirų regionų susisiekimo sistema modernėtų ir funkcionuotų vis efektyviau. Tačiau labai daug priklauso ir nuo pačių savivaldybių iniciatyvumo. Šio tilto statyba – tai sėkmingo bendradarbiavimo tiek su vyriausybės institucijomis, tiek su rangovais pavyzdys“,- sakė ministras A.Butkevičius. Tai bus šešioliktasis tiltas per Nemuną Lietuvos teritorijoje.