BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Antradienį Rygoje pasirašoma bendros „Rail Baltica“ įmonės akcininkų sutartis

Data

2014 10 27

Įvertinimas
0
Antradienį Rygoje pasirašoma bendros „Rail Baltica“ įmonės akcininkų sutartis
Antradienį Rygoje pasirašoma bendros „Rail Baltica“ įmonės akcininkų sutartis
„Rail Baltica“ projektas visų pirma išsiskiria savo mastu ir svarba – jau netrukus šį susitarimą dėl visoms Baltijos šalims svarbios integracijos į Europos Sąjungos geležinkelių sistemą vainikuos pasirašoma sutartis. Tai svarbus momentas, leidžiantis pradėti realius projekto įgyvendinimo darbus“, – sakė šalies susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius. Jo teigimu, europinė vėžė ne tik sujungs visą Baltijos regioną ir jo sostines su Europos Sąjungos šalimis, bet ir paskatins jo konkurencingumą, verslo plėtrą ir ekonomikos augimą.
 
„Pasirašydami sutartį dėl bendros įmonės steigimo įtvirtinsime visų šalių sutartas nuostatas dėl „Rail Baltica“ projekto įgyvendinimo. Savo ruožtu sieksime, kad šis Lietuvai ir visoms Baltijos šalims svarbus projektas būtų įgyvendintas kuo efektyviau“, – sakė bendrovės „Rail Baltica statyba“ direktorius Dainius Budrys.
 
Remiantis pasirašoma bendros įmonės steigimo sutartimi, visos Baltijos šalys valdys po trečdalį bendrovės „RB Rail“ akcijų. Svarbiausiems sprendimams priimti bus būtinas visų trijų valstybių paskirtų atstovų-valdymo organų narių pritarimas. Įmonė prižiūrės, kaip kiekvienoje šalyje įgyvendinamos projekto procedūros, koordinuos projekto eigą ir teiks administravimo paslaugas.
 
Pirmas darbas, kurio imsis bendra Lietuvos, Latvijos ir Estijos geležinkelių įmonė – parengti ir pateikti bendrą trijų Baltijos šalių paraišką Europos infrastruktūros tinklų priemonės finansavimui gauti. Europos Komisijai ši paraiška turi būti pateikta iki 2015 m. vasario 26 dienos. Tikimasi, kad ES finansavimas projektui sieks apie 85 proc. projekto vertės.
 
Bendros įmonės idėja buvo iškelta dar 2011 m. lapkritį Baltijos šalių ministrų pirmininkų pasirašytoje jungtinėje deklaracijoje. Pernai rugsėjį Suomijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos, Estijos ir Lenkijos transporto ministrai Vilniuje pasirašė deklaraciją dėl bendros įmonės steigimo ir bendradarbiavimo stiprinimo.
 
„Rail Baltica“ projektas yra vienas iš Europos Komisijos prioritetų. Kaip buvo skelbta, Europos Sąjunga transporto jungtims modernizuoti 2014–2020 metais skirs 41 mlrd. Lt (11,9 mlrd. eurų). Tai didžiausia kada nors skirta parama transporto infrastruktūrai. „Rail Baltica“ patenka į vieną iš devynių pagrindinių transporto koridorių, kuriems bus skiriama daugiausiai lėšų. 
 
Europinės vėžės geležinkelis sujungs Helsinkį, Taliną, Rygą, Kauną, Vilnių ir Varšuvą, pratęsiant jį iki Berlyno. „Rail Baltica“ projektą nuo Lietuvos-Lenkijos sienos iki Talino planuojama užbaigti iki 2024 metų.